Facebook Google+ Twitter

Przemytnik rekordzista

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-22 22:16

Celnicy z grupy mobilnej w pobliżu polsko-litewskiego przejścia w Budziska udaremnili rekordową w województwie podlaskim próbę przemytu papierosów.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli z wykorzystaniem urządzenia służącego do prześwietlenia promieniami rentgenowskimi samochód ciężarowy z naczepą na litewskich numerach rejestracyjnych.

Z przedstawionych celnikom dokumentów wynikało, że 48-letni obywatel Litwy przewozi jedynie brykiet grillowy. Ponieważ obraz prześwietlenia wzbudził jednak zainteresowanie celników, podjęto decyzję o szczegółowej rewizji pojazdu. Funkcjonariusze znaleźli 104 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości rynkowej ponad 700 tysięcy złotych.

Kontrabanda ukryta była w kartonach między przewożonym brykietem. Nielegalny towar, jak również samochód ciężarowy wraz z naczepą zostały zajęte do wszczętej przez celników sprawy karnej skarbowej. Kierowcy grozi do lat pięciu więzienia. Od początku roku celnicy z Izby Celnej w Białymstoku zatrzymali blisko 15 milionów sztuk nielegalnych papierosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.