Facebook Google+ Twitter

Przenieś się do epoki kamienia wraz z Muzeum Archeologicznym i Rezerwatem "Krzemionki"

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki" zapraszają w długi majowy weekend na majówkę w neolitycznej osadzie i majówkę z epoką kamienia.

W neolitycznej osadzie w Rezerwacie Krzemionki. / Fot. Artur Bokła/materiał Muzeum Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimCzterodniowa impreza rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia 2016 roku i potrwa do 3 maja br. Ci, dla których archeologia jest życiową pasją, będą mogli w te dni, w godzinach otwarcia muzeum (11 - 19) przenieść się w świat prapoczątków cywilizacji. W zrekonstruowanej osadzie neolitycznej będą się odbywały pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia człowieka w okresie neolitu i pierwszej fazy epoki brązu.

- Własnoręcznie będzie można spróbować wyrobu ceramiki i dziegciu oraz pracy w neolitycznym warsztacie tkackim - informujeW neolitycznej osadzie w Rezerwacie Krzemionki. / Fot. Artur Bokła/materiał Muzeum Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim Kamil Stelmasik z działu promocji, współpracy i projektów Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu "Krzemionki". - Pokazy będą także obejmowały krzemieniarstwo oraz metalurgię miedzi. Wspólnie wypieczemy chleb i mięso w specjalnym dole ziemnym. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję porozmawiać o archeologii, odtwórstwie archeologicznym, obejrzeć ekspozycję replik ceramiki oraz licznych pradziejowych narzędzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe wydarzenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.