Facebook Google+ Twitter

Przenieś się do krainy Chopina

Letni Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" to warte polecenia wydarzenie kulturalne odbywające się na terenie 12 podwarszawskich gmin.

Fryderyk Chopin to niewątpliwie jeden z z najwybitniejszych polskich kompozytorów.
Inicjatorzy Letniego Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina" uważają, że w miejscach, które odwiedzał Fryderyk powinna rozbrzmiewać muzyka. W repertuarze festiwalu są nie tylko utwory Chopina. Program jest różnorodny, a wstęp na koncerty bezpłatny. Wszystko po to aby przyciągnąć mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Potwierdzeniem są tysiące zainteresowanych melomanów, którzy chętnie przybywają na koncerty.

Dyrektor Artystyczny Pan Mariusz Dżyga zaznacza, że festiwal to forma poprzez którą pragnie edukować, pokazywać możliwości młodych muzyków. Na koncerty zapraszani są również wybitni wirtuozi, znane kameralne orkiestry. Inicjatywa jest wspierana przez władze gminne, powiatowe, warszawskie, placówki kulturalne, również przez archidiecezję warszawską. Ale festiwal to nie tylko praca dyrektora, muzyków i wsparcie przychylnych władz, to również ludzie z najbliższego otoczenia dyrektora artystycznego, Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego i wolontariusze pomagający w organizacji koncertów. Dzięki młodym, ambitnym, zdolnym wolontariuszom ten festiwal ma niesamowitą siłę przebicia na terenie podwarszawskich miejscowości. Biuro organizacyjne to entuzjastycznie nastawieni ludzie, których należy wspierać. - Dla nas największym wsparciem jest obecność zainteresowanych na koncertach - powiedziała w 2007 roku jedna z wolontariuszek.

Z przyjemnością polecam koncerty - pierwszy odbędzie się 20 czerwca 2009 roku w kościele w Starych Babicach (na ul. Rynek) o 21.00. W programie wiele wybitnych solistów: Justyna Stępnień – sopran, Katarzyna Krzyżanowska – mezzosopran, Rafał Grozdew – tenor,
Wojciech Gierlach – bas oraz Chór Katedry Warszawsko - Praskiej „Musica Sacra” - kier. art. Paweł Łukaszewski i Orkiestra Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina (Paweł Kos-Nowicki – dyrygent).

Przed organizatorami spore wyzwanie - jeszcze ponad 40 koncertów do 20 września 2009 roku.
Cóż mogę dodać? Serdecznie zapraszam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.