Facebook Google+ Twitter

Przenieś się do świata pozazmysłowego. "Cykl" Moniki Jagodzińskiej

Książka Moniki Jagodzińskiej pt. „Cykl” to powieść, dzięki której możemy przenieść się do świata ponadzmysłowego.

 / Fot. Wydawnictwo PsychoskokTranscendencja ukazana w książce dotyczy świata aniołów, a dokładniej istot, które, przebywszy drogę u boku człowieka, aniołami dopiero się staną.

„Tak, wiem. Rodzimy się co roku, w noc sylwestrową, po to, aby ich bronić. Aby im pomagać. Aby z nimi być, gdy tego potrzebują. Gdy NAS potrzebują, choć o tym nie wiedzą” – taką deklarację słyszymy z ust jednej z wspomnianych istot. Asumpt do roztoczenia nad człowiekiem tej opieki stanowi noc sylwestrowa – czas, kiedy coś się kończy, by mogło rozpocząć się coś nowego.

Przemierzając kolejne strony powieści, nie obcujemy jednak tylko ze światem nieziemskim. Wręcz przeciwnie. Naszym oczom ukazują się historie zwykłych ludzi – ludzi zagubionych, potrzebujących pomocy, którzy doświadczają tak potrzebnego im wsparcia, choć dzieje się to poza ich świadomością.

W każdej z przytoczonych tutaj historii można odnaleźć swoją, bowiem każdy z nas w swoim życiu doświadcza cierpienia, musi przemierzyć krętą drogę, by poznać co to szczęście.

Podczas lektury tej powieści człowiek na chwilę się zatrzymuje, dokonuje retrospekcji swojego życia, staje przed pytaniem: „Czy rzeczywiście tylko ja decyduję o swoim losie?”.

Książkę czyta się jednym tchem – po zatopieniu się w pierwszych wersach, przemierzamy wędrówkę u boku każdego z bohaterów, odnosząc wrażenie, że świat tutaj opisany, jest światem rzeczywistym, z którym przecież mierzymy się co dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.