Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26842 miejsce

Przenieś się w czasy wojny polsko-bolszewickiej

Za sprawą internetowego dziennika o nazwie "Ilustrowany Kuryer Wojenny" wydawanego przez Muzeum Historii Polski, czytelnicy codziennie mogą czytać gazetę ukazującą się podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.

strona tytułowa / Fot. http://www.1920.muzhp.pl/Niedługo 90. rocznica Bitwy Warszawskiej (zwanej inaczej Cudem Nad Wisłą) - najważniejszej bitwy w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Znaczenie tego zwycięstwa było ogromne, ponieważ doprowadziło do zatrzymania fali rewolucji komunistycznej kierującej się na zachód Europy.

Ukazujący się codziennie Ilustrowany Kuryer Wojenny donosi o najważniejszych wydarzeniach z tamtego okresu: wiadomościach dotyczących frontu, świata, społeczeństwa, wojska, polityki oraz literatury. Gazeta pokazuje, jak wyglądała rzeczywistość i życie Polaków z 1920 roku.

Dziennik można czytać od 24 lipca, czyli od daty, w której powołano Rząd Jedności Narodowej. Jak donosi PAP, w Kuryerze można przeczytać artykuły m.in. z ukazujących się wówczas dzienników: "Robotnik", "Gazeta Warszawska", "Ilustrowany Kuryer Codzienny" oraz "Czas". Publikowane są również teksty z tygodników, np. popularnego wtedy "Piasta".

Ostatni numer ma zostać wydany 12 października.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.