Facebook Google+ Twitter

Przepiękny gest Justyny Kowalczyk! Oddała auto na aukcję.

Justyna Kowalczyk za ubiegły sezon otrzymała nagrodę w postaci samochodu, BMW X1. Postanowiła, że auto odda na aukcję charytatywną. Pieniądze z niej uzyskane będą przeznaczone dla dzieci chorych na mukowiscydozę.

- Pomysł oddania auta dla mukoludków zrodził się szybko. Nie musiałam zbyt długo myśleć o losach tego auta. Co prawda nie myślałam, że trafi ono na aukcję, że będzie wiele szumu dotyczącej oddania auta - powiedziała Justyna Kowalczyk na piątkowej konferencji.

Justyna Kowalczyk osoby chore na mukowiscydozę wspiera od 2011 roku. Justyna wyjaśniła, dlaczego właśnie wspiera głównie dzieci cierpiące właśnie na te chorobę - Wiem, że na świecie cierpi mnóstwo ludzi z bardzo różnych powodów. W żaden sposób tego cierpienia nie porównuję, ani nie wartościuję. Pomagam głównie "mukoludkom", bo wierzę, że koncentrując się tylko na jednym problemie będę miała większe szanse na jego rozwiązanie.

Ten, kto wylicytuje samochód, kluczyki do niego otrzyma 30 października, równo 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sochi. - Jeśli zwycięzca aukcji będzie chciał, istnieje możliwość, abym podpisała się na samochodzie. W grę wchodzi też wspólna przejażdżka. Nie chcę jakoś bardzo namawiać do kupna, bo wiem, że to duży wydatek. Mam nadzieję, że dzięki tej licytacji zostanie nagłośniony problem chorych na mukowiscydozę i jeśli ich sytuacja się poprawi, to będzie to duży sukces - powiedziała na koniec Justyna.

Ale nie tylko auto można wylicytować. Również na aukcji znajdą się zdjęcie z autografem albo ze specjalną dedykacją.
Justyna Kowalczyk jako pierwsza podała kwotę wywoławczą. Jak sama powiedziała, nie chce, by aukcja legła w gruzach. A więc, nawet jeżeli nikt nie będzie licytował, to pieniądze dla dzieci na pewno będą. Chociaż wszyscy wierzą w to, że ludzie, tak jak Justyna Kowalczyk pokażą dobre serce. Oczywiście, wydatek nie jest mały, ale tym mniejszym i większym dzieciom te pieniądze mogą w znacznym stopniu ułatwić życie.

Ważne też jest to, że Justyna Kowalczyk angażuje się w akcje charytatywne. To pokazuje, że nie jest tylko dobrym sportowcem, ale również człowiekiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.