Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36132 miejsce

Przepiękny Wodospad Podgórnej jest zagrożony!

Malowniczy Wodospad Podgórnej (Przesieka) być może już niedługo nie będzie zachwycał turystów w Karkonoszach. Wskutek skandalicznych decyzji grozi mu utrata około 70 procent wody. I ty możesz przyłączyć się do protestu!

Zagrożny Wodospad Podgórnej / Fot. Paweł PopkiewiczWodospad Podgrónej, który znajduje się w Przesiece, jest bardzo ważnym punktem turystycznym oraz trzecim, acz jedynym nieskażonym cywilizacją, wodospadem w Karkonoszach. Wodospad Podgórnej ma około 10 metrów wysokości i jest umieszczony w gęstym lesie, co bardzo dodaje mu uroku. Niestety, wskutek niepomyślnych decyzji już niedługo wodospad może przestać istnieć.

17 lipca na stronie www.przesieka.pl pojawił się apel Do wszystkich przyjaciół i miłośników Karkonoszy, w którym moderator strony informuje o planach prywatnego inwestora z Poznania wybudowania na potoku małej elektrowni wodnej. Pomysł budzi sprzeciw wśród mieszkańców i ekologów, ponieważ gdyby doszło do jego realizacji, Wodospad Podgórnej zostanie pozbawiony około 70 procent wody.

wodospad / Fot. Maciej PopkiewiczStarostwo Powiatowe w Jeleniej Górze już wydało zgodę na budowę. 18 lipca odbyło się spotkanie osób zainteresowanych budową elektrowni, w którym wzięło udział ok. 60 osób. Ty także możesz dołączyć się do protestu! Chrońmy nasze środowisko naturalne przed barbarzyństwem!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.07.2007 10:49

Gdzie podzieje się 90% wody? Pobór wody z potoku (tuż przy tzw. Drodze Sudeckiej) wybudowana zostanie tama, stamtąd 3 km rurorociągiem - 90% wody zostanie poprowadzone do miejsca gdzie zamierzają wybudowac elektrownie czyli u zbiegu Potoków Myja i Podgórna, czyli ok. 3 km odcinek potoku Podgórna zostanie pozbawiony większości wody, na tym odcinku położony jest właśnie urokliwy Wodospad o którym się rozpisujemy:), czyli nie będzie wody w Wodospadzie! Bo powrót wody do potoku odbędzie się 1 km poniżej wodosapdu. I dlatego cały ten szum i protesty.. Kto buduje? Bartłomiej Bekasa prywatny inwestor z Poznania. Tuż obok miejsca planu budowy elektrowni zjaduje się ośrodek wczasowy Energetyka Poznań. Coś wam to mówi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł nie jest chory, ale istnieje 100 lepszcyh i mniej newralgicznych lokalizacji jego realizacji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to juz wiem , dlaczego ma brakować 70% wody. Inwestor wpadł na pomysł , zeby tłoczyć wodę pobieraną powyzej wodospadu do turbiny elektrowni usytułowanej ponizej niego. Woda ma spływać rurą omijając wodospad i dzieki duzej roznicy poziomów ujęcia i turbiny nabierac odpowiedniej energii.
To faktycznie jakiś chory pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie się podzieje te 70% wody które podobno utraci wodospad ? zużyje ją elektrownia wodna ??? Na co ? Wydaje się ze wody w wodospadzie może brakować tylko w momencie napełniania jakiegoś zbiornika przed elektrownią, później wody w wodospadzie musi być tyle samo co zwykle. Coś mi tu nie gra.... Nie jest to przypadkiem jakieś pieniactwo sąsiadów albo próba wyłudzenia haraczu przez cwaniaczków , którzy załozyli w tym celu "organizację ekologiczną" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat pociągnę. To tylko ogólna informacja, tak na początek ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2007 11:33

(+) wazny temat, sledz go dalej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj nie! Na to nie wolno pozwolić! (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To akurat w istocie jest chamstwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.