Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28255 miejsce

Przepis Akademii Przyszłości na rozgrzanie się w "zimną Zośkę"

Tradycja ludowa głosi, że środek maja powinien być zimny, deszczowy, a nawet mroźny. Tzw. „zimna zośka” wyznacza koniec przymrozków aż do jesieni.

W tym roku przyszła parę dni wcześniej, bo już 13 maja (a nie 15, zgodnie z kalendarzem). Studenci Akademii Przyszłości postanowili pokazać, że nawet
gwałtowne ochłodzenie, przypadające na ten czas, nie jest w stanie popsuć im majowej zabawy na świeżym powietrzu. Zośka miała pokonać Zośkę.

„Zośka” to gra pochodząca z polskich Kresów Wschodnich, polegająca na podbijaniu materiałowej piłeczki, woreczka. Obecnie opanowuje cały świat pod nazwą footbag. Na świecie odbywają się nawet cykliczne zawody w tej dyscyplinie. W tym roku od 29 lipca do 4 sierpnia to Warszawa przeobrazi się w międzynarodową arenę zmagań. Zawody zostaną rozegrane na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. To dla nas wielkie wyróżnienie dlatego, żeby lepiej się przygotować zrobiliśmy warsztaty tematyczne.

Na przekór pogodzie udaliśmy się na warsztaty pod okiem samego mistrza Kuby Grabarczyka. Największym jego sukcesem w dotychczasowej karierze było zdobycie Mistrzostwa Europy w Strzelinie w 2009 r. w Doubles Freestyle. Ponadto zdobył 22 medale (9 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych) na innych prestiżowych imprezach zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Ponadto Kuba działa w Nowomiejskim Stowarzyszeniu Footbagu, promując swoją ukochaną dyscyplinę.

Zebraliśmy się w Parku Skaryszewskim o godzinie 13. Szybko znaleźliśmy dogodne miejsce na przeprowadzenie treningu. Nie bacząc na wszechogarniające zimno i deszczowe chmury, unoszące się na niebie, rozpoczęliśmy trening. Oczywiście, jak w każdej dyscyplinę zaczęliśmy od solidnej rozgrzewki. Najważniejsze było rozruszanie mięsni tak, aby nie narazić się na późniejszą kontuzję podczas zabawy.

Następnie Kuba Grabarczyk zaprezentował zgromadzonym tutorom i ich podopiecznym techniczne wprowadzenie do gry. Pokazał jak należy uderzać, przyjmować oraz czego powinno się unikać podczas gry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.