Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12676 miejsce

Przepisy BHP. Po coś one są!

Zastanówmy się ile razy w życiu złamaliśmy jakiś przepis BHP, nawet podczas zwykłych prac domowych.

Tabliczka informacyjna. / Fot. Przykładowa tabliczkaPodczas naszego życia czyha na nas wiele niebezpieczeństw; aby do nich nie doszło stworzono takie pojęcie jak Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Jest to zarówno zbiór zasad dotyczących wykonywania pracy, jak również osobna dziedzina wiedzy, zajmująca się kształtowaniem właściwych dla pracy warunków.

Na straży przestrzegania BHP w polskich zakładach stoi Państwowa Inspekcja Pracy.
Podstawowe wymagania prawne dotyczące BHP zawiera Dział X Kodeksu pracy (Dz. U. Nr 129, poz. 844 z 1997 roku). Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) nakłada bardzo wysokie grzywny za nieprzestrzeganie przepisów BHP.

Ale mimo to znaczna część osób nie stosuje się do przepisów, w wyniku czego giną ludzie. Aby temu zapobiec organizuje się specjalne kursy BHP oraz pierwszej pomocy, dodatkowo wywiesza się tabliczki informacyjne w zakładach pracy. Lecz i to czasami nie pomaga.

Przeglądając internet natrafiłem na serię filmów, pokazujących co może się stać przez nieprzestrzeganie przepisów w poszczególnych zawodach. Gdy je obejrzałem utkwiły mi w pamięci i wiem, że zanim cokolwiek zrobię, najpierw dwa razy pomyślę.

Wszystkim pracującym fizycznie polecam obejrzenie tych filmów. Znajdziemy je w serwisie Youtube.com. Oto jeden z nich:A to linki do innych równie ciekawych:

Will you be here tomorrow?


Na szczęście to tylko reklama, ale coś takiego może się naprawde zdażyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.