Facebook Google+ Twitter

Przeprosiny dla PZPN

PZPN żąda przeprosin i 80 tys. zł odszkodowania od twórców strony koniecpzpn.pl.

logo / Fot. PZPNTVN24 informuje, że skandalizująca strona powstała w 2009 roku z inicjatywy stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki". Działalność stowarzyszenia części społeczeństwa wydaje się pod pewnym względem nie do akceptacji, ponieważ polegała między innymi na nawoływaniu do bojkotu spotkania Polski ze Słowacją w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata.

Z kolei Polski Związek Piłki Nożnej żąda odszkodowania za bezprawne użycie loga PZPN, naruszenie ogólnego wizerunku i dobrego imienia Związku, oraz przeprosin umieszczonych na stronach PZPN i "S.O.S. dla Polskiej Piłki". W tej sytuacji właściciele spółki, wynajmującej serwer stronie koniecpzpn.pl, znaleźli się między młotem a kowadłem - PZPN oskarża również właścicieli serwera o odmowę zablokowania strony.

Dzisiaj (20.07.2010) Sąd Okręgowy w Łodzi po wstępnym przesłuchaniu dwóch pozwanych osób odroczył, nie podając nowego terminu, sprawę z powództwa Polskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko przedstawicielom stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki".

PAP informuje, że Sąd wysłuchał we wtorek wyjaśnień złożonych przez dwóch oskarżonych: członka komitetu założycielskiego stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki" Tomasza Laszczyka i Piotra Kloca - jednego ze wspólników firmy, która od października do początku grudnia obsługiwała serwer wykorzystywany przez stronę koniecpzpn.pl.

Sprawa została odroczona. Sąd nie wyznaczył nowego terminu, ale podjął decyzję o przesłuchaniu kilkunastu świadków. Wśród nich są m.in. wieloletni działacz PZPN Zdzisław Kręcina i rzecznik prasowy piłkarskiej centrali Agnieszka Olejkowska. W drodze pomocy sądowej oboje będą przesłuchiwani przez sąd w Warszawie.

Dalszy los strony koniecpzpn.pl, stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki" oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej można śledzić w walczącym o sprawiedliwość serwisie i na naszej stronie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przy tak prężnej działalności PZPN nie ma się co dziwić, że "skandaliczna" strona ma wielu sympatyków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.