Facebook Google+ Twitter

Przeprosiny dla PZPN

PZPN żąda przeprosin i 80 tys. zł odszkodowania od twórców strony koniecpzpn.pl.

logo / Fot. PZPNTVN24 informuje, że skandalizująca strona powstała w 2009 roku z inicjatywy stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki". Działalność stowarzyszenia części społeczeństwa wydaje się pod pewnym względem nie do akceptacji, ponieważ polegała między innymi na nawoływaniu do bojkotu spotkania Polski ze Słowacją w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata.

Z kolei Polski Związek Piłki Nożnej żąda odszkodowania za bezprawne użycie loga PZPN, naruszenie ogólnego wizerunku i dobrego imienia Związku, oraz przeprosin umieszczonych na stronach PZPN i "S.O.S. dla Polskiej Piłki". W tej sytuacji właściciele spółki, wynajmującej serwer stronie koniecpzpn.pl, znaleźli się między młotem a kowadłem - PZPN oskarża również właścicieli serwera o odmowę zablokowania strony.

Dzisiaj (20.07.2010) Sąd Okręgowy w Łodzi po wstępnym przesłuchaniu dwóch pozwanych osób odroczył, nie podając nowego terminu, sprawę z powództwa Polskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko przedstawicielom stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki".

PAP informuje, że Sąd wysłuchał we wtorek wyjaśnień złożonych przez dwóch oskarżonych: członka komitetu założycielskiego stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki" Tomasza Laszczyka i Piotra Kloca - jednego ze wspólników firmy, która od października do początku grudnia obsługiwała serwer wykorzystywany przez stronę koniecpzpn.pl.

Sprawa została odroczona. Sąd nie wyznaczył nowego terminu, ale podjął decyzję o przesłuchaniu kilkunastu świadków. Wśród nich są m.in. wieloletni działacz PZPN Zdzisław Kręcina i rzecznik prasowy piłkarskiej centrali Agnieszka Olejkowska. W drodze pomocy sądowej oboje będą przesłuchiwani przez sąd w Warszawie.

Dalszy los strony koniecpzpn.pl, stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki" oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej można śledzić w walczącym o sprawiedliwość serwisie i na naszej stronie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przy tak prężnej działalności PZPN nie ma się co dziwić, że "skandaliczna" strona ma wielu sympatyków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.