Facebook Google+ Twitter

Przeprowadzka z rudery do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

Rodzina państwa Wodyńskich mieszka w starym komisariacie w Nasielsku. To ruina, na której wisi tabliczka o zakazie jej użytkowania już niedługo przestanie być ich domem. Po wielu prośbach zamieszkają w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Czy długo państwo tu mieszkają?Pani Wodyńska / Fot. Ewelina Jońska
Mieszkam tu od 20 lat - mówi pani Wodyńska. Na tych 38m2 żyje pięć osób. Sama sobie muszę radzić z dziećmi, ale to nie takie proste. Synowie chcieliby mieć własne pokoje. Córka urodziła teraz małe dziecko. U nas nie ma warunków godnych do życia.

Rozumiem, że nowe lokum będzie o wiele większe?
Czeka na nas 33m2 (w budynku po Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - przyp. red.), czyli jeszcze mniej. Cieszymy się jednak, że poprawią się nasze warunki życia. My tu nawet łazienki nie mamy. Nasze potrzeby fizjologiczne są załatwiane do wiaderka i wyrzucane. W styczniu pękły rury i od tego czasu nie mamy wody, choć było to zgłaszane, nikt nam nie pomógł. Mam butelki i chodzę po wodę do pobliskiego hydrantu. Gdy zmywamy naczynia, a Kuchnia, łazienka - wszystko w jednym / Fot. Ewelina Jońskanastępnie wylewamy brudy, one spływają nam do piwnicy. Przed domem leży od stycznia sterta śmieci, których nikt nie wywozi. Worki, które tam leżą, rozrywają szczury.

Mówi pani o lepszych warunkach. Ile w takim razie i jakich pomieszczeń czeka na was przy ul. Warszawskiej?
Teraz jest strasznie. Przecież my mamy tylko kuchnię i ten pokój – mówi rozżalona pani domu. - Stoją w nim 3 łóżka i musimy się pomieścić. O wstawieniu łóżeczka dla dziecka nie ma mowy. W nowym mieszkaniu będziemy mieli kuchnię, łazienkę i pokój.

Czyli znowu tylko jeden pokój?
Na szczęście mam zdolnego najstarszego syna, który już z nami nie mieszka i on wstawi ścianę, by przedzielić pokój. Będziemy mieli dwa malutkie, ale synowie cieszą się z oddzielnego kąta. Niestety taką przebudowę, choć dla kogoś może ona wydawać się groszową sprawą, bardzo ją odczujemy finansowo.

Co z meblami, czy uda się wszystkie stąd zabrać ?
Nie wiem, na pewno wszystkie nam się nie pomieszczą. Najgorzej z łóżkami, jest ich trzy i każde zajmuje dużo miejsca, a przecież na podłodze nie będziemy spać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.