Facebook Google+ Twitter

"Przerażenie wariata" Witkacego sprzedane za 80 500 złotych. To najwyższa cena za zdjęcie, jaką uzyskano w historii projektu Fotografia Kolekcjonerska

26 października na aukcji 13. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska padł rekord. Fotografię "Przerażenie wariata" Stanisława Ignacego Witkiewicza sprzedano za rekordową cenę 80 500 złotych. Jest to najwyższa cena za zdjęcie, jaką uzyskano w historii całego projektu.

 / Fot. screen/ Fotografia Kolekcjonerska/FacebookNa niedzielnej aukcji 13. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zdjęcie Stanisława Ignacego Witkiewicza "Przerażenie wariata" z 1931 roku sprzedano za 80 500 złotych - prawie trzykrotność ceny wywoławczej. Jest to nie tylko najwyższa cena za zdjęcie, jaką uzyskano w historii całego projektu, ale również jedna z najdrożej sprzedanych fotografii na polskim rynku.

Prezentowana praca pochodzi z wczesnego okresu współpracy z Józefem Głogowskim, znanym fotografem, dokumentującym kreacje fotograficzne Witkacego.

Podczas aukcji cenę sprzedaży powyżej 10 000 złotych uzyskały również: praca Ilony Szwarc "Kayla, Boston, Massachusetts" (16 000 zł) i "Bez tytułu" Rafała Milacha (14 000 zł) - czytamy na fotografiakolekcjonerska.pl.

Fotografia Kolekcjonerska to jedyny w Polsce cykliczny projekt aukcyjny poświęcony fotografii. Od pierwszej edycji w 2007 r. oferowana jest zróżnicowana kolekcjonerska oferta zdjęć najwybitniejszych polskich artystów.

Zobacz także: Apple I sprzedany na aukcji za prawie milion dolarów. Kupiło go muzeum Henry'ego Forda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.