Facebook Google+ Twitter

Przereklamowana młodzież Legii. Ktoś ich obserwuje?

Mówiłem dzisiaj o młodzieży i wspomniałem, że będę chciał wspomnieć o przereklamowanej Legii Warszawa.

Wiele osób twierdzi, że jest świetna. Owszem jest, ale tylko w świecie fantasy. Nie twierdzę, że jest zła, ale Urban nie daje wystarczającej ilości szans młodym zawodnikom.

W naszym kraju powinno wprowadzić się inne kryteria. Więcej wymagamy od młodych chłopaków niż od obcokrajowców. Kiedy słyszę o 21-latku, że musi się uczyć, to ogarnia mnie pusty śmiech, ale nie będę o tym po raz kolejny się rozpisywał, bo o tym już wczoraj pisałem.

Furman, Łukasik, Mikita i Żyro. To jedyni młodzi piłkarze występujący w Legii Warszawa. Kosecki dawno przestał być młody, a Kucharczyk przestał już być dobrym piłkarzem. Wiele się o nich słyszy. Żyro odejdzie do Lazio, Furman zagra w barwach Chelsea (hahaha!), Łukasik będzie płucem reprezentacji na lata. Czy ktoś oglądał tych zawodników? Bo zastanawiam się kiedy Żyro zagrał ostatni dobry mecz, kiedy Kosecki dał dobrą zmianę, kiedy Kucharczyk trafił do bramki przeciwnika?.

Czy Cichocki po kontuzji Dossy też wygra rywalizacje? Nie oszukujmy się. Cichockiego należy wypuścić ponownie do drugiej ligi. Jeżeli nie widzi się młodego chłopaka w swoim składzie tylko wałkuje się cały czas Pinto, Ojamee czy Radovica, to może trzeba wypożyczyć tylko chłopaków do patronackich klubów?. Wprowadzono do niższych lig rezerwy zespołów. W czwartej lidze także znajduje się Legia, która gra fatalnie. Ostatnio tam grał Bereszyński, który był kompromitowany totalnie. Słyszał ktoś o Augusto? To piłkarz który jest na wypożyczeniu. Twierdzi się, że może zostać drugim Rogerem, bo ma wspaniałą technikę. Widział go ktoś? Przyszedł wyłącznie do Legii, bo musi trwać współpraca. Nie przyszedł pewny obiecany obrońca, więc bierze się drugi mebel.

Łukasik ma być drugim płucem? Chłopak podobny jest do Polańskiego. Niby fajnie czyta grę, ale po 70 minucie musi zostać zmieniony. Chodzą legendy, że Furman dobrze bije stałe fragmenty gry i świetnie włącza się do akcji ofensywnych. Tak może było rok temu kilka razy, ale teraz jest cieniem samego siebie. Żyro trzyma się dalej na opinii dobrego piłkarza, bo zadebiutował w tym samym momencie co Wolski. Kosecki to syn słynnego tatusia. Nikt nie nauczył go schodzenia do środka, bo nikt tego nie potrafi. Potrafi tylko grać na opinii sędziego, oraz potrafi dobrze wykorzystać swoją szybkość, ale tak poza tym to piłkarz nędznej klasy. Im szybciej wyjedzie, tym prędzej zrozumienie o co mi chodzi. Jest także taki pewny bramkarz, który bardzo mi się podoba. Oskar Pogorzelec tuła się właśnie w rezerwach. Był bohaterem u Marcina Dorny i wydawało się, że zastąpi już wkrótce Kuciaka, ale znowu jest strach, że sobie nie poradzi. Wystarczy popatrzeć się na Wojtka Skabe i wiadomym jest, że lepiej jest wpuścić młodego chłopaka. Mikita to też ciekawa historia. Uderzył jak niegdyś Adrian Paluchowski, ale czy o Mikicie ktoś jeszcze wspomina? Strzelił i asystował w pierwszej kolejce, a dzisiaj odleciał, bo za szybko uwierzył, że jest wielki.

Nie chwalmy Legii, bo to jest bezsensowne. Chwali się ich pracę na poziomie ostatnich dziesięciu lat. Rocznie wykłada się 10 mln złotych, ale skutki są niewielkie. Nie ma presji – nie ma wyników. Lepszy obcokrajowiec z marnym doświadczeniem niż wychowanek...

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: opinia Legia


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.