Facebook Google+ Twitter

Przerwa na ping ponga

Tenis stołowy to gra, która wśród młodzieży jak i dorosłych, nawet tych powyżej 65. roku życia cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Mistrzostwa Polski / Fot. PAPWystarczy dodać, że w sezonie 2009/2010 do ligowych rozgrywek drużynowych w województwie lubelskim przystąpi rekordowa liczba zespołów. Coraz częściej zawodnicy tworzą
kluby, np. klub sportowy w Adamowie czy ,,Pogoń" w Siedlcach. Na wsi w remizach, w szkołach, wieczorem po pracy i zajęciach, miłośnicy tego sportu gromadzą się i grają
po kilka godzin dziennie. Ci najbardziej zagorzali przygotowują się do turniejów cyklicznych, organizowanych nie tylko dla zawodowców.

Grać by wygrać

Najczęściej w sezonie zimowym rozgrywane są mecze o puchar wójta, dyrektora szkoły lub memoriały ku pamięci słynnych zwycięzców. Prawdopodobnie obecnie nie ma szkoły, w której dyrektor nie dba o to, by zorganizować jakiś turniej. Nagrody na takich zawodach są symboliczne, ale satysfakcja z każdej wygranej jest ogromna. Zwłaszcza, że konkurencja jest duża w każdej kategorii wiekowej. W turniejach ,,amatorskich zazwyczaj podział jest następujący: dzieci do 4. klasy szkoły podstawowej, dzieci do klasy 6., gimnazjum i open, czyli dorośli.

Często kategoria open dzieli się na tych do 45 lat, od 45 lat i starszych. Grają nawet księża. Tworzone są grupy rozgrywające między sobą turnieje corocznie, są to tzw. ligi wojewódzkie, bywają i powiatowe. Najniższa jest czwarta liga, najwyższa ekstraklasa. Grupa zawodników walczy corocznie by dostać się do lepszej ligi. Mecze rozgrywane są (w różnych kategoriach) tak jak kolejki np. w piłce nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.