Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6460 miejsce

Przerwa świąteczna nie jest czasem wolnym od pracy nauczycieli

Zdaniem pani minister od edukacji przerwa świąteczna nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli. Szkoły mają obowiązek organizowania w tym czasie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

 / Fot. Zrzut ekranu / men.gov.plMit o 18-godzinnym tygodniu pracy nauczycieli, 2 miesiącach wakacji oraz wolnym w czasie wszystkich przerw świątecznych systematycznie jest obalany. Pani Minister Edukacji Narodowej przypomniała w liście do kuratorów i dyrektorów szkół, że szkoły mają obowiązek organizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych w czasie przerwy świątecznej i innych dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

Przerwa świąteczna, która w tym roku jest zatwierdzona między 22 a 31 grudnia, nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli. Wolne, tak jak wszyscy, nauczyciele mają jedynie w dni świąt. W inne pozostają do dyspozycji dyrektora. Tak więc dyrektor, na Waszą prośbę, może zaplanować, aby nauczyciele w tym czasie prowadzili zajęcia z Waszymi dziećmi - napisała Joanna Kluzik-Rostkowska w liście do rodziców.

Decyzje ministerialne wzbudziły emocje wśród pedagogów. Dopytują się, kto zapłaci im za nadgodziny poświęcone pracy na rzecz szkoły. Wskazują, że to powrót do czasów stalinowskich. Ale wówczas nauczyciele korzystali z przywilejów emerytalnych, które już im odebrano. Może powrócimy także do koncepcji stalinowskiego czołowego pedagoga Antona Makarenki? - pytają się złośliwi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pani Doroto, o pewnych sprawach decydentom lepiej nie wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof Krzak - skąd ma wiedzieć? Żeby wiedzieć, trzeba się interesować szkołą. A gdyby się zainteresowała, to wiedziałaby, jaka jest kondycja polskiej szkoły po jej reformach. Ręce opadają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno jest pewne, na niespełna rok przed wyborami obecna władza zyskała liczne grono... przeciwników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po czynach Ich poznacie. Społecznych. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, pani minister ma klasę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Następnym krokiem powinno być zgłaszanie do MEN na zasadzie donosu (do których obecnie nawołuje pani minister) nazwisk nauczycieli, którzy śmią pobierać pensję, domagać się od dyrektora, by zabezpieczył im warsztat pracy, by nie musieli na własnym komputerze przygotowywać pomocy, na własnym papierze ich drukować itp., itd. Jak Joasia pomyśli, to jeszcze coś śmieszniejszego wymyśli. szkoda tylko, że nie wie, iż we wszystkich szkołach organizowane są dla dzieci zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w tzw. dni wolne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W MEN uruchomiono specjalny telefon, gdzie rodzice mogą poskarżyć się na szkołę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.