Przerwana passa Borussi

Nie udało się drużynie BVB pobić rekordu Bayernu Monachium pod względem zdobytych punktów w rundzie jesiennej. Plany przekreśliła porażka 1:0 z drużyną Eintrachtu Frankfurt.

Borussia prezentowała się w dzisiejszym meczu bardzo przeciętnie. Widoczne było lekkie zmęczenie i znużenie trudami sezonu w poczynaniach piłkarzy przyjezdnych. Trzeba jednak przyznać, że Eintracht wysoko zawiesił poprzeczkę graczom prowadzonym przez Jurgena Kloppa i był równorzędnym przeciwnikiem.

Gola na wagę trzech punktów strzelił najlepszy obecnie snajper Bundesligi Theofanis Gekas. Stało się to w 87 minucie, gdy cały blok obronny drużyny z Signal Iduna Park popełnił błąd w ustawieniu. Bramka zdobyta przez greckiego snajpera była dobitną ilustracją piłkarskiego porzekadła, że „niewykorzystane sytuację się mszczą”, bowiem kilka chwil wcześniej Lucas Barrios, po znakomitym zgraniu Błaszczykowskiego miał na nodze piłkę meczową. Jego strzał ześlizgnął się jedynie po porzeczce.

Łukasz Piszczek tradycyjnie rozegrał cały mecz, natomiast Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski zameldowali się na boisiu w 64 i 73 minucie. Dortmund rozpoczął sezon od porażki i zakończył go porażką. Nie zapominajmy jednak, że ta klamra goryczy spina rundę wspaniałej gry i postawy młodych piłkarzy z Dortmundu.