Facebook Google+ Twitter

Przerwane wakacje - posłowie kontra powódź

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna poinformował, że w czwartek zbierze się specjalne posiedzenie Sejmu ws. powodzi. Posłowie mają pracować nad ustawą umożliwiającą pomoc mieszkańcom dotkniętym skutkami powodzi.

Sejm RP / Fot. WIKIPEDIA.PLKluczowe będą obrady nad dwoma, istotnymi inicjatywami. Jedna z nich dotyczyć będzie przyjęcia poprawek Senatu do ustawy o wspieraniu przedsiębiorców, których dotknęły skutki powodzi. Posłowie zastanowią się też nad nowelizacją specustawy powodziowej poprzez uwzględnienie w niej bieżących problemów powodziowych na Dolnym Śląsku.

Trochę lepiej

Wieczorem zaczęła się uspokajać sytuacja na Dolnym Śląsku. Według zastępcy burmistrza Bogatyni - Dominika Matelskiego - pomoc dociera do poszkodowanych mieszkańców, a prąd i woda są stopniowo przywracane. Na miejscu cały czas pracuje wojsko.

Próba ratunku

W magazynie "Z kraju i ze świata" w Programie Pierwszym Polskiego Radia Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Wiesław Leśniakiewicz, odniósł się do sytuacji panującej
na terenach powodziowych. Stwierdził, że choć Bogatynia była uprzedzona o możliwości powodzi, to z powodu jej górskiego położenia, miasta nie udało się uratować.

"Pracujemy nad przygotowaniem pewnego projektu związanego z wykorzystaniem telefonii komórkowej'" - podkreślił Komendant Leśniakiewicz, odpowiadając, w jaki sposób państwo chce ostrzegać mieszkańców o zbliżającej się fali powodziowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.