Facebook Google+ Twitter

Prześladowania - Bliski Wschód

„Jesteśmy pogrążeni we mgle chrześcijańskiego Holocaustu. Mamy do czynienia z rzeczywistym ludobójstwem Chrześcijan ... Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Coraz więcej jest ścinanych dzieci. Matki zostały zgwałcone i zabite.

Islamiści po zabiciu kobiety przez poderżnięcie jej gardła i zbierający jej krew do miski, trzymając jej głowę w taki sposób, że dosłownie wysysają jej życie z szyi. / Fot. ISIS

Od ponad 1300 lat, od czasów Mahometa podbita chrześcijańska ludność w zdominowanych obecnie przez islam krajach jest prześladowana z różnym nasileniem za swą wiarę.

Często płacąc wolnością lub życiem. Każdy z nas może zaobserwować ekspansję islamu, który chce rozszerzyć swoje wpływy i wprowadzić na opanowanych przez siebie terenach prawa szariatu. Widzimy wzrost jego siły oraz coraz większe rzesze jego zwolenników, co doprowadziło do upadku autorytarnych rządów w Egipcie, Tunezji i Libii. Podważa również fundamenty innych świeckich państw muzułmańskich oraz otwiera drogę do władzy organizacjom radykalnym jak Bractwo Muzułmańskie. Z kolei, w regionach gdzie czynnik muzułmański nie jest w pełni dominujący, najemni i miejscowi wojownicy dżihadu inicjują wojny i konflikty na tle religijnym, w celu ustanowienia szariatu i islamskiego ładu społecznego. Prowadzi to do prób podporządkowania ludności niemuzułmańskiej islamskiej dominacji. Dobrym przykładem może być Nigeria, gdzie w północnych stanach wprowadzono już prawo szariatu, a obecnym celem jest południe kraju. Dochodzi tam do wielu napadów na chrześcijańskie wioski.


Egipt

W krajach takich jak Egipt, Tunezja, Libia, zanim rozpoczęła się Arabska Wiosna w 2011 r. władzę sprawowały rządy autorytarne. Obalone świeckie rządy prowadziły politykę jedności. W ramach jednego systemu politycznego, przedstawiciele wszystkich grup religijnych – chrześcijanie, muzułmanie, żydzi, wyznawcy rozmaitych sekt islamskich oraz czciciele starożytnych wierzeń arabskich czy perskich, żyli w koogzystencji.

W Egipcie, od czasów Chrystusa żyją Koptowie, starożytny Kościół Crześcijański. Chrześcijanie stanowią 10 - 12% społeczeństwa. Przetrwali pomimo prześladowań i częstych prób narzucenia Islamu przez arabów od czasu islamskiego podboju chrześcijańskiego bliskiego wschodu w VII i VIII wieku. W wyniku obalenia Hosni Mubaraka do głosu doszli islamiści z "Bractwa Muzułmańskiego". Tuż przed tymi wydarzeniami w noc sylwestrową 1 stycznia 2011r. w Aleksandrii w wyniku ataku muzułmanów zginęło 23 egipskich chrześcijan, a setki zostało rannych. Wydarzenie to stało się impulsem do rozpoczęcia represji w stosunku do Koptów ze strony "Bractwa Muzułmańskiego". W 2012 prezydentem został przedstawiciel Bractwa Mohammed Mursi, którego gabinet rządowy składał się głównie z funkcjonariuszy partii islamskiej. Powołano nową konstytucję opartą na prawie szariatu. Wielu członków organizacji pozarządowych zostało represjonowanych. Po raz pierwszy można było zobaczyć prezenterki państwowej telewizji ubrane w burki. Gospodarka chyliła się ku upadkowi przez złe zarządzanie. Sytuację nieco ustabilizował pucz wojskowy, który odsunął od władzy i zdelegalizował Bractwo Muzułmańskie. Pomimo przejęcia władzy przez armię, sytuacja egipskich chrześcijan wciąż jest niekorzystna. Warto wymienić choć kilka przykładów. 13 sierpnia 2013 roku - zastrzelenie przez islamistów Koptyjki, Jessi Boulus, wracającej ze szkoły biblijnej do domu lub spalenie 24 kościołów i zdewastowaniu 10 świątyń przez Muzułmanów 15 sierpnia 2013 roku.

Syria

Mosul, Irak - chrześcijańskie dzieci pozbawione głów, które Próba obalenia prezydenta Baszar el-Asada doprowadziła do destabilizacji kraju. Spowodowana była aktywnością wahhabickich ekstremistów z Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego, Frontu al-Nusra czy ISIS (Islamskiego Państwa w Iraku i Syrii), którzy włączyli się do świeckiej opozycji i ją zdominowali. Pod rządami rodziny el-Asadów chrześcijańska populacja w Syrii wynosiła ok. 10%, cieszyła się swobodą wyznania własnej religii oraz posiadała w miarę wysoki status społeczny i ekonomiczny. Sytuacja ta była spowodowana panującymi ideologiami w kraju, panarabizmu i syryjskiego socjal – nacjonalizmu, dzięki którym Syria charakteryzowała się umiarkowaną świeckością państwa. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać od lata 2013r. Chrześcijanie stali się obiektem otwartych ataków ze strony islamskiej antyrządowej opozycji. W czasie pierszego roku syryjskiej rewolucji zginęło prawdopodobnie ok. 100 chrześcijan. Pierwsze czystki etniczne odnotowano w trakcie ofensywy rebeliantów na miasto Homs, które doprowadziły do wypędzenia chrześcijańskiej ludności miasta. Wielu chrześcijan z Homs uprowadzono dla okupu albo w celu wymuszenia ich konwersji na islam. W lipcu 2012 chrześcijańska rodzina została zamordowana przez wahabitów z organizacji Liwa-al-Islam w Damaszku. Islamska milicja po zatrzymaniu samochodu Nabila Zoreby, wyprowadziła z pojazdu jego, jego żonę i dwóch synków, po czym islamiści rozstrzelali całą rodzinę. W mieście Malula po zaatakowaniu i zajęciu przez ISIS (IS) 4 września 2013 roku palono i grabiono kościoły oraz mordowano ludzi, którzy nie chcieli przejść na islam. Jedynie interwencja syryjskiej rządowej armii zapobiegła dalszym czystkom dokonywanych przez islamskich fanatyków. Można wymieniać wiele przykładów mordów i grabieży na wyznawcach chrześcijaństwa oraz na umiarkowanych muzułmanach przez salafickich bojówkarzy, przed i po utworzeniu kalifatu.

Irak

Holokaust chrześcijan w Iraku rozpoczął się zaraz po obaleniu Saddama Husajna w 2003 roku. Prześladowania znacząco Zrozpaczony ojciec - Syria - islamscy bojownicy szerzący pokój poprzez scinanie chrześcijańskich dzieci / Fot. ISIS jednak nasiliły się od 2013 wraz ze zwiększoną aktywnością islamskich bojówek i al-Kaidy.

1 sierpnia 2004 dokonano zamachów w Bagdadzie i Mosulu na chrześcijańskie kościoły. W wyniku zamachów bombowych 12 chrześcijan zostało zabitych, a 50 zostało rannych. W październiku tego samego roku dokonano zamachów przed kolejnymi pięcioma kościołami w Bagdadzie. 31 października 2010 dokonano napadu podczas mszy w katedrze bagdadzkiej dokonanej przez islamistów. Zabito 58 osób, a raniono 60. W grudniu 2013 roku w bagdadzkiej dzielnicy zamieszkałej przez chrześcijan przeprowadzono zamachy bombowe, w których 37 osób poniosło śmierć, 59 zostało rannych. Prawdziwe pogromy rozpoczęły się jednak wraz z ofensywą Islamskiego Państwa (IS), które zdobyło ok. 40% powierzchni Iraku. Na terytoriach zajętych przez dżihadzistów proklamowano kalifat z prawem szariatu. Po zajęciu Mosulu przez IS w prowincji Niniwa kilkaset tysięcy chrześcijan zostało zmuszonych do ucieczki z tej części Iraku. Populacja wyznawców Chrystusa zmniejszyła się z 1.5 miliona z przed 2003 roku do ok. 200 tyś. obecnie. Islamscy ekstremiści dokonują morderst, próbują siłowej konwersji chrześcijan na islam, represjonują chrzescijańskich duchownych oraz niszczą chrześcijańskie świątynie. Represje dotykają również szyitów muzułmańskiego odłamu, których Państwo Islamskie uważa za zdrajców islamu i heretyków, jazydów – wyznawców religii synkretycznej łączącej elementy islamu, chrześcijaństwa, pierwotnych wierzeń lokalnych oraz staroperskiego kultu ognia i Kurdów.

„Jesteśmy pogrążeni we mgle chrześcijańskiego Holocaustu. Mamy do czynienia z rzeczywistym ludobójstwem Chrześcijan ...

Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Coraz więcej jest ścinanych dzieci. Matki zostały zgwałcone i zabite. Ojcowie powieszeni.

300 tysięcy chrześcijan uciekło z Iraku i mieszka w sąsiednich miastach."

Mark Arabo, krajowy rzecznik „Skończyć z ludobójstwem w Iraku" ["Ending Genocide in Iraq"]
Powinniśmy więcej uwagi poświęcić krajom bliskiego wschodu gdzie za milczącą zgodą Zachodu islamski ekstremizm dokonuje holocaustu na chrześcijanach tam mieszkających, a poza notami potępiającymi państw zachodnich i Stolicy Apostolskiej społeczność międzynarodowa nie angażuje się czynnie w ratowanie swoich braci w wierze, którzy zostali tam pozostawieni sami sobie.źródło - strona autora http://crusader.besaba.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

@Marek Chorążewicz - dlatego moje spostrzeżenie odnajdywało się gdzieś w granicach "dyskusyjności". Oczywiście, nie jestem ekstremistą, który chce wyczyścić internet z plugastwa wszelakiego, ani też nie zabiegam o zachowanie ortodoksyjnych zasad puryzmu językowego. Zawsze to jednak ciekawi, kiedy indziej niepokoi, że dany fakt, czyn, sytuacja zostały już niejako spenalizowane, ale pozostaje jeszcze spełnić przesłankę, nie tyle życzeniową, ile wymagającą uznania sporu ze względu na ewentualne odstępstwo od uznanych norm i zwyczajów. Trochę może to przypominać starania o tak zwane zalegalizowanie konopi dla dowolnego użytku. Nie jestem przeciwnikiem marihuany, jedynie mogę obawiać się przepisów, które są nieżyciowe. Nie wezmę na przechowanie jakiegoś afrykańskiego szczepu rabarbaru, bez zdrowego zainteresowania. No, ale to już faktycznie dygresja z daleko posuniętą rozbieżnością :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówi się w komentarzach że ten bilion lub połowę z tego trzeba wydac na rozwój gospodarczy biedniejszych krajow Bliskiego Wschodu. Skąd go wziąc może z zasobów emiratów i Arabii Saudyjskiej? Kraje te musza to zrobic bo i je lawa pochlonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Marku we Francji najwczęsniej wyeliminowano np. zakrywanie twarzy. Ale od tego krok do wycofania krzyża i dalszych podobnych. Poprawność zaciera różnice. czy powoduje to wląsnie że islam atakuje? Nie, islamistów uwolniono likwidując kaganiec dykatatorskich rządow w takich krajach jak Libia czy Irak, a w przypadku Syrii czyniąc z tego kraju pole do rywalizacji między wplywami USA i Rosji. Prawdopodobnie syryjski pat doprowadzil do obecnego jeszcze gorszej ekskalacji. Syra to zby ludny kraj aby jego problemy eskalacja wojny domowej nie spowodowaly klopotów calej Europy. Zatem brak porozumienia w kwestii Syrii doprowadził do tego co jest. Państwo Islamskie wylewa sie jak lawa. Koszt nie wygaszenia wojny domowej w Syrii obliczany jest na bilion dolarow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś napisałem taki tekst link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na własne życzenie chrześcijaństwo ustępuje pola islamowi. Natomiast polityczna poprawność jest doskonałą furtką dla ekspansji islamu. Nie zapobiegnie ona zatarciu "podskórnej" dyskusji, jaka zawsze toczy się między wyznawcami religii o wyższości jednej nad drugą.

A co do ilustracji tekstu... Przecież wszelkie określanie granic w tej materii nie jest do rozstrzygnięcia na kanwie obowiązujących założeń dziennikarstwa, gdzie z jednej strony żąda się od publikującego rzetelności i wiarygodności, a z drugiej nakłada mu się kaganiec (nie ważne prawny czy moralny), aby jego przekaz był "grzeczny" a rzeczywistość "uczesana", bo zbyt mocno szokuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedstawiając w artykule zbrodnię pedofilii można dopełniać treść obrazami anatomopornograficznymi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej, jakie straszne... Chrześcijanie mordują bardziej humanitarnie... Lepiej takich rzeczy nie pokazywać, to wtedy ich nie ma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wuj Sam wkroczył na Bliski Wschod aby pomóc obalić granice ustalone jeszcze przez Anglików i umozliwić powstanie nowego kalifatu Państwo Islamskie bo tak wygląda sytuacja w rozgrzebanych wojnami wewnętrznymi krajach.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmmm.... znaczy prawda jest "dyskusyjna" ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał ilustracyjny co najmniej dyskusyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.