Facebook Google+ Twitter

Przesłanie papieża na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Nawiązując do słów św. Pawła, "Biada mi, gdybym nie głosił", Benedykt XVI wezwał do korzystania z możliwości, jakie dają współczesne media był głosić Słowo, które stało się Ciałem.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:BentoXVI-15-10052007.jpgAdresując swoje słowa przede wszystkim do kapłanów, papież Benedykt XVI podkreślił wartość współczesnych mediów w ewangelizacji. Zwrócił uwagę, że zadaniem, aczkolwiek nie łatwym, całego Kościoła jest wypełnianie świata cyfrowego przekazem o "miłości Boga troszczącej się o człowieka w Chrystusie".

Obecność Kościoła we współczesnych mediach, mogąca być uznaną za ogromny potencjał, wymaga wielkiej wrażliwości. Nieograniczony zasięg, jakim dysponują współczesne media, obejmuje ludzi różnych kultur oraz różnych religii. Ludzie ci, mogący być niewierzącymi, zniechęconymi, tudzież poszukującymi prawdy, absolutu także wymagają uwagi Kościoła.

Jakkolwiek media dają wiele nowych możliwości głoszenia Słowa Bożego, kapłani nie mogą zapominać o tradycyjnych metodach katechizacji, ewangelizacji i prowadzenia dialogu.

Arcybiskup Claudio Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, zwrócił uwagę, nawiązując do papieskiego przesłania, że Benedykt XVI po raz kolejny ukazuje istotę korzystania z nowoczesnych mediów. Co więcej, zdaniem arcybiskupa Celli, papież, będąc świadomym ograniczeń mediów, nakreśla ich pozytywną rolę, zarówno w szerszym społeczeństwie, jak i w Kościele.

Abp Celli dodał, że Watykan nie oczekuje od księży zakładania blogów, stron internetowych, ale o roztropne rozeznanie i korzystanie z nich w miarę pojawiających się możliwości.

www.catholicnews.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.