Facebook Google+ Twitter

Przesłanie z Kalisza: ku jedności robotników i pracodawców

1 maja w Kaliszu miało miejsce ogólnopolskie spotkanie robotników. W tym mieście znajduje się bowiem główne sanktuarium św. Józefa rzemieślnika. Do robotników dołączyła także delegacja przedsiębiorców i pracodawców.

od lewej: ks. bp Stanisław Napierała, Jan Mosiński - Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa, Janusz Śniadek - Przewodniczący NSZZ "Solidarność" / Fot. M. OlszewskaKaliskie obchody 1 maja związane są ze św. Józefem, bowiem ten dzień jest już od 55 lat obchodzony w Kościele katolickim jako wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

W ramach XVIII Pielgrzymki Robotników przybyły do Kalisza delegacje wraz z pocztami sztandarowymi z kilkudziesięciu zakładów pracy. Po raz czwarty uczestniczyła też delegacja przedsiębiorców związanych z Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców.
Gest solidarności - dzielenie się chlebem / Fot. M. Olszewska
Mszy świętej przewodniczył ks. bp Stanisław Napierała, ordynariusz kaliski. W homilii podkreślił, jak ważna jest współpraca robotników i przedsiębiorców. Nie wolno tych dwóch światów antagonizować, ponieważ służąc sobie nawzajem, powiększają dobro wspólne. Zakończeniem mszy świętej był wymowny gest łamania się chlebem.

Przed wizerunkiem św. Józefa przybyli odczytali także akt zawierzenia. Przedstawicielka przedsiębiorców mówiła m.in.:

W Twoje ręce św. Józefie pragniemy oddać Poczty sztandarowe / Fot. M. Olszewskanasze zakłady pracy, aby były miejscami, gdzie szanuje się człowieka i ceni wykonywaną przez niego pracę. Uwrażliwiaj nasze serca, abyśmy z miłością potrafili patrzeć na tych, którzy w naszych zakładach pracują. Pomóż nam, abyśmy rozwijając własne zdolności przyczyniali się do rozwoju świata. Niech pasja tworzenia rozbudza w nas radość z dzielenia się z drugim człowiekiem tym, co posiadamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.