Facebook Google+ Twitter

Przesłuchanie oficera ABW ws. śmierci B. Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 12:58

Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy rozpoczęła przesłuchanie świadka - oficera ABW.

Przesłuchanie jest jawne, ale świadek zeznaje incognito, w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach Sądu Najwyższego. Dane identyfikacyjne oficerów ABW podlegają wieczystej ochronie, dlatego przesłuchanie ma specjalna formułę zarezerwowana dla świadków incognito, po raz pierwszy w historii wykorzystaną przez komisje śledczą.

Świadek uczestniczył w śledztwie dotyczącym Barbary K. koleżanki Barbary Blidy. Jak zeznał, pierwszy raz zetknął się ze sprawą Barbary K. w maju 2006 roku, Barbara K. była wówczas tymczasowo aresztowana, jako podejrzana w śledztwie dotyczącym korupcji w handlu węglem. Na pewnym etapie tego wielowątkowego śledztwa pojawiło się nazwisko Barbary Blidy. Barbara K, zwana śląską Aleksis, zeznała, że Barbara Blida przyjmowała od niej drobne prezenty i pomagała jej , pośrednicząc we wręczeniu łapówki szefowi jednej ze spółek węglowych.

Przesłuchiwany oficer powiedział, że kilka razy przesłuchiwał Barbarę K. Przesłuchania odbywały się zazwyczaj w obecności kilku funkcjonariuszy.

Świadek , którego głos jest zmieniony, a twarz niewidoczna, zeznaje w odosobnionym pomieszczeniu. Na sali zajmowanej przez komisję i dziennikarzy widać jedynie sylwetkę świadka na ekranie rzutnika umieszczonym na ścianie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.