Facebook Google+ Twitter

Przesłuchano przywódcę zbuntowanych betanek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 13:15

Puławska prokuratura przesłuchała księdza Romana K., przywódcę byłych zbuntowanych betanek z Kazimierza Dolnego - potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.


Duchowny został przesłuchany w komisariacie policji w Długosiodle na Lubelszczyźnie. Pozostaje na wolności. Otrzymał dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Śledczy od kilku miesięcy nie potrafili ustalić miejsca pobytu franciszkanina. Mężczyznę znaleźli dziennikarze w jednej z łomżyńskich parafii. Ksiądz się nie ukrywał, sprawował swoje obowiązki w parafii.

Roman K. jest podejrzany o przestępstwo naruszenia miru domowego. Postawiono mu też zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych podczas eksmisji zbuntowanych betanek z klasztoru w Kazimierzu Dolnym, w październiku ubiegłego roku.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi postępowanie dotyczące innych ewentualnych przestępstw, które mogły być popełnione w klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym. Chodzi między innymi o molestowanie seksualne zakonnic.

W maju prokuratura przesłuchała też byłe betanki, nie ujawniając treści protokołów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.