Facebook Google+ Twitter

Przespaceruj się wirtualnie po Chmielnej

Jedna z najbardziej znanych warszawskich ulic ma szansę zmienić swój wizerunek. Projektanci przygotowali wizualizację w 3D odnowionej ulicy Chmielnej. Od kilku dni można go oglądać w sieci. W "realu" być może od 2012 roku.

 / Fot. Biuro PleneriaWizualizacja, którą można oglądać na stronie www.chmielna3d.pl
dotyczy fragmentu ulicy od pasażu Wiecha do ul. Szpitalnej. Do obecnej wersji planowane jest z czasem dodanie elementów historycznych, by pokazać tę szczególną dla Warszawy ulicę w czasach jej świetności.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia są inicjatorzy „Projektu Chmielna”,
którzy od lat działają na rzecz rewitalizacji i ożywienia Chmielnej. "Chcemy przywrócić ulicy świetność i uczynić z niej deptak, który stanie się jedną z wizytówek Śródmieścia Warszawy, a nie tylko skrótem pomiędzy Marszałkowską a Nowym Światem" - czytamy na stronie chmielna.org.pl.

Wśród zasadniczych celów Projekt Chmielna wymienia: usunięcie graffiti z całej ulicy i zabezpieczenie przed nanoszeniem nowych, instalację zintegrowanego systemu monitoringu, instalację nowych ujednoliconych obiektów małej architektury (ławki, donice z roślinami),
organizację happeningów, festynów, koncertów, wystaw czasowych zdjęć, obrazów, budowę ikony ulicy Chmielnej (np. pomnik, instalacja, fontanna itd.), która stanie się popularnym miejscem spotkań warszawiaków, uruchomienie hot spotu.

W realizację projektu wizualizacji włączyli się architekci z firmy Planeria, którzy bezpłatnie opracowali koncepcję zmian na Chmielnej. Zaproponowali m.in. zlikwidowanie miejsc parkingowych, ułożenie kamiennej nawierzchni i ozdobienie budynków pnącymi się roślinami.

Wojciech Bartelski, burmistrz Śródmieścia, zapowiada, że realnie projekt odnowienia Chmielnej powinien ruszyć w 2012 roku, po zgromadzeniu odpowiednich funduszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł i bardzo mi odpowiadający projekt. Więcej takich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.