Facebook Google+ Twitter

Przestańmy się stresować i wybierzmy się do lasu!

Wybierzmy się na spacer! Każda wycieczka do lasu przynosi nieoczekiwane przygody… Obcując z naturą, inaczej będziemy patrzeć na świat, pomału zaczną puszczać w nas nerwy, zaczniemy się relaksować.

Mamy wiosnę, z każdym dniem świat będzie bardziej zielony. Jest to szczególna okazja do częstszych leśnych spacerów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. / Fot. Fot. Tadeusz stubeJakiś czas temu przeczytałem, że od nadmiaru informacji możemy stać się zobojętniali na krzywdę ludzką, na prośby skierowane do nas, jak również może podnieść się poziom agresji, co może wpłynąć między innymi na niezamierzone wygarnięcie naszemu szefowi, co o nim sądzimy bądź nawet na pobicie go.

Obojętność i agresja według tego artykułu, jest w pewnym rodzaju obroną naszego mózgu przed napływem bodźców informacyjnych. Na co dzień te bodźce atakują nas ze wszystkich stron. Najwięcej jednak za pomocą internetu. Mamy w nim wszystko, od niechcianych reklam niespodziewanie wyskakujących nam na ekran, przez różnego gatunku artykuły, porady, skończywszy na komputerowych grach, przy których nasz mózg musi niekiedy pracować na najwyższych obrotach. Ale dość już o tych bodźcach, bo okaże się, że opowiadając o tym napisanym przez kogoś artykule, ja napiszę go jeszcze raz.

A dlaczego użyłem zdania, przez kogoś napisany? A no dla tego, że chyba dotknęła mnie taka obojętność, nie pamiętam gdzie przeczytałem ten artykuł, czy w codziennej gazecie, czy w internecie. Zatem pomyślmy, co może wydarzyć się, jak zaniedbamy kontakt ze światem zewnętrznym, całkowicie wsiąkając w świat wirtualny oraz telewizyjny.

Prawdopodobnie po pewnym czasie może zmniejszyć się nam ilość szarych komórek, zobojętniejemy, będziemy agresywni, co może przyczyni się do utraty pracy. Dalszy przebieg sytuacji zależy od zasobności naszego portfela.

Mając zasobny portfel i będąc już uzależnionym od internetu, prawdopodobnie zaczniemy częściej z niego zamawiać niezdrowe dania oferowane przez internetowe bary wysyłkowe. Wtedy do naszego stanu psychicznego dojdzie jeszcze otyłość i choroby z tym związane. Ale wspomniana otyłość jest mało prawdopodobna z jednego powodu: będąc zobojętniałym, będzie nam wszystko jedno, czy dzisiaj cokolwiek jedliśmy.

Druga wizja jest bardziej realistyczna. Nasz portfel od całodziennego siedzenia nabawi się suchot. Nie znajdziemy w nim złamanego grosza, bo nie zarabiamy. Wtedy będzie już obojętne, od czego schudliśmy, czy z braku gotówki czy zobojętnienia. Tak samo jak w przypadku otyłości: nie będziemy już wstanie wstać z fotela z powodu braku sił, jak i z obojętnienia.
Głupie prawda?

Wybrane dla Ciebie:


Jakże istotny artykuł w dzisiejszych czasach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cenny artykuł, każdy powinien go przeczytać i zastanowić się. Ja osobiście też tak uważam jak autor.
Piękny film i muzyka, prawdziwy relax.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oaza ciszy i spokoju, przynosi ukojenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanujcie lasy! Super hasło- Walczcie o nie ! . Masz rację Tadeuszu! "A świat jest taki piękny" Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu! Masz rację! Popieram. Nie ma to jak kontakt z naturą, a z lasem to już w szczególności. Pozdrowionka. Piątkę przybijam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.