Facebook Google+ Twitter

Przestawiłam zegarek i śniłam dłużej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-23 10:24
  • Creative Commons

Przyleciałam do Warszawy a dalej do Szczecina z wycieczki do Mińska. Po minięciu polskiej granicy miła niespodzianka. Przestawiłam zegarek o godzinę do tyłu. Mogłam spać i śnić dłużej.

Mogłam spać i śnić dodzinę dłużej / Fot. Elżbieta SadowskaO czy mogłam śnić przez tą dodatkową godzinę, np.: że Szczecin stał się prawdziwą metropolią, że w przedbiegach wywalczył tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r, że stał się Wenecją północnej Europy, że wizja Floating Garden stała się rzeczywistością już teraz, a nie za 41 lat (ale nie przez zalanie Szczecina przez cofkę), że upadek Stoczni Szczecińskiej i dziesiątków zakładów przemysłowych Szczecina, spłata moich kredytów to tylko zły sen.

Jeżeli uznacie, że śnienie o powyższych tematach jest dla mnie za poważne, mogę śnić o tym: że miasto jest zadbane i czyste, że w Szczecinie powstają nowe miejsca pracy, że planowo uzbrajane jest 100 h nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i na cele przemysłowe,
że ze Szczecina nie uciekają już młodzi ludzie w poszukiwaniu pracy i lepszych perspektyw zawodowych i życiowych, że nie ma już w Szczecinie bezrobocia, że konsekwentnie są budowane obwodnice śródmiejska i zachodnia, że na Śródodrzu stanęły biurowce, budynki mieszkalne oraz usługowe, że będę mogła oglądać mecze EURO 2012 na nowo zbudowanym stadionie sportowym, że w Szczecinie obniżono wiek uprawniający do korzystania z biletów ulgowych.

Jeżeli śnienie o spełnieniu przedwyborczych obietnic naszego prezydenta, może być zbyt żenujące, mogę śnić np.: o gwiazdach: że pobyt w Szczecinie stał się turystycznym hitem, że ciągną do nas turyści z całego świata, żeby zobaczyć na własne oczy miasto Oriona (gwiezdne miasto), a jednocześnie zieloną Wenecję północnej Europy, że po Odrze pływają gondole, oczywiście w mlecznej mgle, stosownej do Drogi Mlecznej, że Szczecin stał się turystyczną mekką, że szczecinianie dobrze zarabiają na turystyce, a budżet miasta pęka w szwach.

Mogłam też śnić przez tą godzinę, o mniej lub bardziej przyziemnych sprawach, jak było naprawdę osądźcie sami.

Autor: Elżbieta Sadowska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie mmszczecin.pl

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jadwiga Śpioch
  • Jadwiga Śpioch
  • 03.01.2012 10:46

To może śpij dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytul orginału; "Przestawiamy zegarki i śnimy dłużej". Tekst zgłoszony na konkurs "Dziennikarz obywatelski 2009 r".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.