Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17286 miejsce

Przestępczość narkotykowa w Chełmży

W ubiegłym roku chełmżyńska policja skoncentrowała się na zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

Jak już pisaliśmy, w roku 2009 policja zatrzymała kilka osób, które złamały prawo, będąc pod wpływem środków odurzających. Przypomnijmy, pod koniec marca zeszłego roku, kilka zamaskowanych osób wtargnęło w środku nocy na stację paliw w Stolnie. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn. W aucie znaleziono kominiarkę, a także broń gazową z załadowanym magazynkiem. Wszyscy zatrzymani, w wieku od 21 do 24 lat, pochodzili z Chełmży. Dwóch z nich było pod wpływem środków odurzających. Natomiast w kwietniu ubiegłego roku, w odstępie kilkunastu dni, policja zatrzymała w Chełmży dwóch kierowców, w wieku 20 i 22 lat, u których tester wykazał obecność amfetaminy w organizmie. W lipcu 2009 roku policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich należącą do 16-latka, który ukrył doniczki z roślinami w budynku gospodarczym w pobliżu domu, w którym mieszka.


Tajna akcjaPróbowaliśmy się wówczas dowiedzieć, co było powodem kumulacji tak dużej ilości zdarzeń z narkotykami w tle, jednak zarówno kierownictwo chełmżyńskiego komisariatu, jak też rzeczniczka prasowa toruńskiej komendy, nabrali wody w usta. Dziś już wiemy - policja prowadziła operację wymierzoną w chełmżyńską przestępczość narkotykową. Zabezpieczono niemal pół kilograma marihuany, prawie 70 gram amfetaminy oraz 0,7 grama haszyszu. Łącznie do odpowiedzialności karnej za przestępstwa z tego tytułu pociągnięto 12 osób, wszczęto 11 postępowań przygotowawczych, w których stwierdzono dokonanie 19 przestępstw.

Specjalny programWalce z problemami narkomanii i przestępstwom z tym związanym poświęcony jest specjalny program, wdrażany od 2005 roku przez miasto, we współpracy z lokalną policją. - Od wielu lat realizowany jest program „Bezpieczna Chełmża”, skierowany przede wszystkim do najmłodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa. - mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zastępca komendanta chełmżyńskiej policji Marcin Jaskulski - Przez różnego rodzaju pogadanki, prelekcje, konkursy staramy się wpoić dzieciom i młodzieży zasady praworządności i jestem przekonany, że działania te przyniosą w przyszłości określone korzyści. - powiedział podkomisarz Jaskulski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Patryk Dąbkowski
  • Patryk Dąbkowski
  • 16.04.2011 20:04

moze i to odniesie jakis sukces ale czy nasze miasto bedzie przez to bezpieczniejsze??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.