Facebook Google+ Twitter

Przestrzeń samotności — Konrad Gonera

Szczęście nie istnieje, gdy się nim nie dzielimy, niekiedy jednak nie mamy z kim go współdzielić.

 / Fot. Przestrzeń samotności - okładkaSzczęście nie istnieje, gdy się nim nie dzielimy, niekiedy jednak nie mamy z kim go współdzielić.

Harry Ambrose, student literatury, za sprawą swojego przyjaciela Evana zostaje siłą wyrwany z marazmu, w którym tkwi od wielu lat. Zyskując nowych przyjaciół odnajduje na nowo siebie, a także poznaje tajemniczą dziewczynę o imieniu Esme, która staje się obiektem jego pożądania. Na Harry’ego spada niespodziewanie obowiązek opiekowania się małą dziewczynką o imieniu Pati, która dla niego samego staje się najważniejszą osobą w jego dotychczasowym życiu. Wszystko układa się idealnie do czasu, gdy bohaterowie, stojąc u progu realizacji swoich życiowych marzeń, powoli opuszczają dotychczasowe środowisko, pozostawiając niewygodną pustkę…

„Przestrzeń samotności” to powieść o przemijaniu i emocjach, które towarzyszą człowiekowi w odosobnieniu.


Zanim opuściliśmy lokal, długo przyglądałem się Esme. Zauważyłem, że noc zawsze zmienia kształt moich myśli. Wieczorem czy późną nocą wszyscy wydają się łagodniejsi, bardziej tajemniczy, ale i zarazem otwarci, szukający oparcia, pocieszenia, miłości lub zwyczajnego spokoju i bezpieczeństwa, jakie może dać obecność przyjaciela siedzącego obok nas. To właśnie tak deformuje się nasz świat za każdym razem, gdy zachodzi słońce. Esme w tym nocnym kalejdoskopie myśli wydawała się błyszczeć jeszcze bardziej niż zwykle.


Konrad Gonera - ur. 16.11.1986 r. w Łodzi. Student piątego roku pedagogiki. Lubi filozofię i długie nocne dyskusje. Poza pisaniem działa w harcerstwie, gdzie obecnie jest instruktorem. Ponadto pasjonuje się nurkowaniem, jazdą na
motocyklu, oraz muzyką. Zainspirowany twórczością H. Hessego, T. Manna,
H. Murakamiego, a także T. Tryzny i M. Witkowskiego. "Przestrzeń
samotności" jest jego debiutem prozatorskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Książka ta jest wyjątkiem pod kilkoma względami. Przede wszystkim na polskim rynku jest bardzo mało książek zachowanych w podobnej konwencji. Ciekawa narracja pierwszoosobowa i ciekawa treść. Pomimo, iż to debiut literacki i można dopatrzeć się kilku niedoskonałości, to całość stanowi spójny i bardzo przejrzysty tekst. Jeśli nastawiasz się na niesamowite zwroty akcji, to prawdopodobnie będziesz rozczarowany. Jeśli jednak czytelnik lubi przykryć się kocem i z lampką wina oddać się w błogi stan emocjonalności, dzieciństwa, przyjaźni, miłości, trudów z jakimi musimy się zmierzyć w życiu i nieznośnej samotności jaka czasami nam doskwiera to polecam tę książkę bardzo gorąco. W ostatnim czasie na polskim rynku, w tym duchu nie wyszło nic lepszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.