Facebook Google+ Twitter

Przestrzenna baza danych o ptakach

Ptaki to dość popularne zwierzęta. Znamy je z wyglądu, często wiemy jak się nazywają, ale czy wiemy gdzie przebywają konkretne gatunki, gdzie można je spotkać, sfilmować lub sfotografować?

Mewy na Wybrzeżu (różne gatunki) / Fot. Jacky WężykowskiW serwisie www.awibaza.pl znajduje się przestrzenna baza danych o ptakach. Serwis umożliwia użytkownikom z całego świata wprowadzanie i wyszukiwanie danych o ptakach. Dodatkowo możliwa jest wielopłaszczyznowa analiza wprowadzonych danych. Taki raj dla ornitologów. Wszystkie dane z awibazy można też przenosić do arkuszy Excela.

W serwisie znajdziemy też informacje o akcjach liczenia ptaków, o listach gatunków, o różnych obserwacjach itp. Serwis awibazy jest prowadzony przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Serdecznie zapraszam was wszystkich do uczestnictwa w programach tworzenia awibazy. Zebrane materiały są bezcenne i mogą zostać w przyszłości wykorzystane np. do stworzenia planów zagospodarowania określonego obszaru.

Awibaza jest częścią światowego systemu zbierającego informacje o ptakach. Obecnie w serwisie Mewy czerwonodziobe / Fot. Jacky Wężykowskiznajdują się tysiące obserwacji zebranych przez ponad 1600 użytkowników. Niektóre z dokonanych obserwacji są bezcenne zarówno dla nauki, jak i dla przyrody w ogóle.

Niżej zamieszczam pobraną z awibazy listę gatunków ptaków zaobserwowanych w Polsce.
Lista

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa baza na pewno skorzystam....szkoda ,że w Polsce tak mało jest nas pasjonatów ornitologii .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.