Facebook Google+ Twitter

Przeszukania mieszkań członków komisji weryfikacyjnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 16:48

Prawo i Sprawiedliwość domaga się zwołania specjalnego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka z udziałem szefa ABW i ministra sprawiedliwości. Posłowie PiS chcą szybkiego wyjaśnienia sprawy przeszukań w mieszkaniach członków komisji weryfikacyjnej Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka.

Poseł Antoni Macierewicz przypomniał, że Piotr Bączek został zgłoszony jako asystent Jacka Kurskiego w nadzwyczajnej komisji śledczej do spraw nacisków. Według Macierewicza, działania ABW są naciskiem na komisję, a jednocześnie uderzają w członków komisji weryfikacyjnej.

Zarzuty PiS bagatelizuje Platforma Obywatelska. Konstanty Miodowicz ocenia, że ABW i prokuratura miały podstawy do takiego działania. Dodaje, że również sam Macierewicz może okazać się w sprawie podejrzanym. Zdaniem Miodowicza, Antonii Macierewicz jest współodpowiedzialny za zniszczenie służb wojskowych.

Również Lewica nie podważa konieczności przeszukań mieszkań współpracowników Antoniego Macierewicza. Janusz Zemke zwraca uwagę, że decyzję o przeszukaniu podjął sam prokurator krajowy. Zemke wyraził przekonanie, że prokurator miał podstawy do podjęcia takiej decyzji

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukała mieszkania czterech osób w związku z nieprawidłowościami przy działaniach komisji weryfikacyjnej WSI. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie ewentualnych zarzutów wobec tych osób. Prokuratura czeka na wyniki prowadzonych czynności.

IAR M.Pieśniewski/dyd/biel /dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.