Facebook Google+ Twitter

Przetaczali gaz teraz grozi im więzienie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 12:33

Piotrkowsy policjanci zatrzymali dwie osoby, które nielegalnie przetaczały gaz i powodowały zagrożenie wybuchem na jednej ze stacji paliw w Piotrkowie Trybunalskim.

Jeden z zatrzymanych to 20-letni pracownik, który na zlecenie właściciela stacji przepompowywał tańszy gaz z 11-kilogramowych butli do głównego zbiornika, z którego sprzedawał gaz samochodowy. Mirosława Kraszewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi powiedziała, że nieszczelna instalacja groziła wybuchem.

Mężczyzna używał aparatury, która tłoczyła gaz jednocześnie z siedmiu butli i przewodami dostarczała go do zbiornika z auto-gazem. Instalacja była nieszczelna. Woń gazu była wyczuwalna w okolicy. Funkcjonariusze straży pożarnej dokonali pomiaru stężenia gazu. Jak się okazało, istniało realne zagrożenie wybuchem.
Policjanci ustalili, że 47-letni właściciel stacji razem ze swoim pracownikiem, prowadził nielegalną działalność od lutego. Jak powiedziała Mirosława Kraszewska, szacuje się, że od tego czasu mógł przetoczyć nawet trzy tysiące butli.

Mężczyzna kupił aparaturę do przepompowywania gazu z 11-kilogramowych butli, gdy zorientował się, że stacja nie przynosi mu oczekiwanych zysków. Dzięki temu mógł sprzedawać tańszy gaz w butlach, jako gaz samochodowy. Nielegalnym procederem trudnił się nocą, przepompowując jednorazowo około dziewięćdziesięciu butli. Zarabiał na tym w ciągu nocy około 180 złotych. Funkcjonariusze Urzędu Celnego ustalają, jakie straty z tytułu nielegalnej działalności mógł ponieść Skarb Państwa. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą również za sprowadzenie zagrożenia wybuchem. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.