Facebook Google+ Twitter

Przetarg na Stadion Narodowy: Ponad 1000 pytań od oferentów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-26 21:47

Ponad 1000 pytań zadały inwestorowi firmy biorące udział w przetargu na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.

Narodowe Centrum Sportu zdecydowało o przesunięciu terminu składania ofert o cztery dni. Zapewnia jednak. że nie opóźni to rozstrzygnięcia przetargu.

Pierwszy etap budowy stadionu zakończono miesiąc przed terminem. Jak zapewnia prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler nie powinno być kłopotów z wyłonieniem firmy, która przystąpi do drugiego etapu budowy stadionu. Jego zdaniem, duża ilość pytań świadczy o tym, że firmy traktują kontrakt bardzo poważnie i dokładnie chcą wiedzieć, co muszą zaoferować i jakie są wymogi jakościowe.

Podpisano już protokół odbioru końcowego pierwszego etapu budowy. Jak podkreśla prezes firmy Pol-Aqua Piotr Chełkowski wszystko jest przygotowane do dalszych prac. Z terenu budowy wywieziono około 330 tysięcy metrów sześciennych ziemi, wybudowano 32 tysiące metrów kwadratowych ścianek szczelinowych i wbito 170 kilometrów pali.

Narodowe Centrum Sportu pracuje też nad wyborem operatora, który będzie zarządzał Stadionem. Imprezy, jakie będą odbywać się na 55-tysięczniku, kontraktuje się z kilkuletnim wyprzedzeniem, dlatego operator powinien zostać wybrany już teraz. Stadion ma zostać oddany do użytku w maju 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.