Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2819 miejsce

Przetoka - okno do krowiego żołądka

Jakiś czas temu obejrzałem na jednej z zagranicznych stacji telewizyjnych reportaż z wizyty w laboratorium, w którym przeprowadzano doświadczenia na krowach.

Krowy pokazane w tym programie były chude, ustawione w oborze wyłożonej kremowymi płytkami, a każda z nich miała w lewym boku otwór zamknięty korkiem. Laborantka tłumaczyła sens przetok, jednocześnie zademonstrowała przeznaczenie tego otworu, przez włożenie tam ręki i wyciągnięcie połkniętej przez krowę paszy. Ja niestety nie zrozumiałem wiele z tego programu, ponieważ był w języku, który znam słabo.

Postanowiłem poszukać informacji na ten temat w internecie, gdzie znalazłem niewiele, małe wzmianki przeważnie w języku angielskim. Z przeczytanych tekstów wywnioskowałem, że krowy można za pomocą tych dziur dokarmiać, usuwać kolki, przypadkowo połknięte przedmioty (gwoździe i tym podobne).

Na rosyjskiej stronie, noszącej tytuł "Fiszki" znalazłem zdjęcia, które przedstawiają krowy z przetoką u boku.

Czy ktoś z was, drodzy czytelnicy, słyszał już o takich przetokach? Jestem w ciekawy co o tym sądzicie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.10.2010 18:03

Skojarzenia mam złe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie(ni) Laleczka, ale się Pan(i) wysilił(a) na żart....
Najprościej schować się za anonimowym komentarzem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Lear
  • Anna Lear
  • 16.10.2010 07:08

Kultura osobista pomaga człowiekowi w życiu codziennym.Nasze zachowanie to własna"wizytówka".Życzę nienagannych manier Pani Laleczko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mahalo.com wyczytałem, że przetoki u krów stwarzają bezcenne warunki do przedłużania życia zwierząt Przetoki sprzyjają rzetelnemu testowaniu strawności i wchłaniania różnego rodzaju pokarmów przez bydło. Naukowcy zastrzegają, że testerzy podczas eksperymentów nie zadają zwierzętom żadnego bólu. Testowanie może na przykład polegać na tym, że do krowiego żołądka wkłada się przez przetokę dwie przpuszczalne torebki, z których każda napełniona jest innym rodzajem paszy. Po 24 godzinach łatwo stwierdzić, który z pokarmów jest bardziej strawny i lepiej wchłaniany.

Należy jednak podejrzewać, że na troskę o zdrowie i żywotnoiść zwierząt rzutuje kalkulacja, która w tym przypadku wyraża się mlecznością krów. Krowy rasy Holstein przedz 300 dni w roku produkują od 30 do 60 lbs(od 13,6 do 27,2 kg) mleka dziennie, a przy optymalnym żywieniu stać je na wydajność od 100 do 140 lbs(45,4 do 63,5 kg)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podejrzewam że wiele się już o tych przetokach nie dowiem, wobec tego co byście powiedzieli na propozycję spotkania się w kawiarni i zjedzeniu tam po kawałku pysznego ciasta??? proponuje czekoladowy tort z likierem i kandyzowaną wisienką...

Może po zjedzeniu wysokoprocentowego tortu, lepiej byśmy rozebrali problem krowich przetok???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Laleczka
  • Laleczka
  • 14.10.2010 11:50

Panie Tadeuszu!Głodnemu chleb na myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może przetoki to te babeczki na marginesie strony z krowami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chmmy... przetoki mają służyć do badań nad zmniejszeniem ilości produkowanego przez krowy metanu??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanna Kania
  • Hanna Kania
  • 11.10.2010 14:06

Ja widziałam ten program w sobotę,i to Niemcy robią eksperymenty na krowach ,ponadto dosypują do siana jakąś substancję i potem badają krowy,podobno krowy wydzielają za dużo metanu do środowiska,i te eksperymenty z ,,przetoką" mają służyć zmniejszeniu ilości metanu w środowisku.
Straszny był widok tych krów,tylko człowiek jest zdolny do takiego bestialstwa i jeszcze śmieli powiedzieć,że krowy to nic nie boli bo to tak jakby się miało przebite ucho i kolczyk.
Zobaczcie sobie jakie eksperymenty laboratoryjne wykonywane są podczas wiwisekcji,to się dopiero można przerazić.Coś okropnego,jak tak dalej pójdzie,to będą hodować ludzi ,robić mutacje genetyczne i eksperymenty na ludziach,lub hodować ludzi na części zamienne dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.