Facebook Google+ Twitter

"Przetrwanie" wchodzi do polskich kin. Najbardziej "ekstremalny" film roku?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-16 15:12

Na ekrany polskich kin 23 marca wchodzi dramat "Przetrwanie" w reżyserii Joe Carnahana. Film nakręcony w ekstremalnych warunkach pogodowych, wymagający ogromnej siły i umiejętności aktorów.

 / Fot. PlakatJuż w następnym tygodniu (23 marca) odbędzie się polska premiera filmu "Przetrwanie" (nominowanego do Oscara) w reżyserii Joe Carnahana. Dramat opowiada historię grupy mężczyzn, których samolot rozbija się w samym sercu Alaski. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i jedzenia, każdy z nich musi się zmierzyć z siłami natury oraz samym sobą. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich. Jeszcze wczoraj chciał umrzeć, dziś będzie walczył, by przeżyć za wszelką cenę. Wszystko dla pewnej kobiety…. Główną rolę w filmie gra Liam Nesson.

Kręcenie filmu było nie lada wyzwaniem dla aktorów. Sami zgodnie przyznają, że praca w tak ekstremalnych warunkach jest niezwykle trudna. Nawet tak prozaiczne czynności, jak parzenie kawy czy odżywianie się, przysparzały trudności. Pomiędzy kolejnymi ujęciami, które trwały od 7.30 do późnego popołudnia, aktorzy nie mieli dostępu do wymyślnych przyczep i komfortowych łóżek. Przez pierwsze kilka dni nie mogli przywyknąć do takiej pracy. Śnieżyce, temperatury spadające znacznie poniżej zera, brak odpowiedniego schronienia - Ridley Scott ("Helikopter w ogniu", "Gladiator", "Robin Hood") zaprasza na prawdziwą szkołę przetrwania! Zdjęcia kręcono w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Najbardziej obiektywny obraz tego w jak ciężkich warunkach nagrywano film, dają wypowiedzi aktorów: "Mieliśmy szereg kwestii do nauczenia się, a nasze mózgi dosłownie zamarzały i potrafiliśmy myśleć jedynie o poszukiwaniu w miarę ciepłego schronienia od mrozu" - Liam Neeson (Ottway).

"Wszystkie przygotowania, które przeszliśmy w oparciu o scenariusz, czytanie artykułów o wrakach samolotów i zbieranie wiedzy o wilkach, nie miały żadnego przełożenia, kiedy zaczęliśmy kręcić. Stojąc na stoku góry, kiedy mróz sięga dwudziestu stopni poniżej zera, porządnie śnieży, a wiatr wieje z prędkością ponad 100 km/h, nic, co wydawało ci się, że wiesz, nie ma tak naprawdę znaczenia. Jesteś tam i musisz nauczyć się sobie radzić" - Dermont Mulroney (Talget).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.