Facebook Google+ Twitter

"Przetrzyj oczy. Kolekcja Wernera Nekesa" wciąż we Wrocławiu

Chociaż festiwal "Nowe Horyzonty” we Wrocławiu już się skończył, wciąż można zagłębić się w tajniki kina, a to za sprawą wystawy „Przetrzyj oczy. Z kolekcji Wernera Nekesa" we wrocławskich galeriach "Awangarda" i "Design". Potrwa ona do 28.08

Galeria Awangarda / Fot. Nico Trinkhaus/CC-BY-NDPołączenie geniuszu z pasja kolekcjonerską zwykle daje zdumiewające rezultaty. Właśnie tego typu efekt można zobaczyć w dwóch wrocławskich galeriach: "Awangarda" i "Design". Jeśli chcemy zagłębić się w historię kinematografii, a wręcz namacalnie jej doświadczyć, warto jest odwiedzić wystawę „Przetrzyj oczy. Z kolekcji Wernera Nekesa”. Zaprezentowane są na niej przedmioty, obrazy, filmy, które mogą pokazać nam inny punkt spojrzenia na rzeczywistość.

Jaka jest historia tej wystawy? Zdecydowanie jej źródło tkwi w samej pasji kolekcjonerstwa Wernera Nekesa. Nekes jest światowej sławy artystą, którego sztuka to eksperymentatorska gra z narracją filmową i psychologią widzenia. Początkiem kolekcji "Przetrzyj oczy" ("Rub your eyes") były lata 70-te. Nekes wykładał wtedy filmoznawstwo na Akademii Artystycznej w Hamburgu. W tym czasie został poproszony przez fotografa Fritza Kempe o napisanie artykułu dla magazynu "Hamburger Filmgespräche"o procesie powstawania filmu. Zafascynowany iluzją, poruszającymi się obrazami i wizualnymi eksperymentami, Nekes zaczął tworzyć kolekcję dotyczącą nie tylko historii kinematografii, ale i historię ruchomego obrazu, animacji i złudzeń optycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak byłem młodzieńcem to robiliśmy takie cienie, wtedy nie było komputerów, telefonów komórkowych i innych ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży, a robiąc cienie własnymi rękami zajęło kilka godzin dobrej zabawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.