Facebook Google+ Twitter

Przetwory - impreza recyklingowa na warszawskiej Pradze

W najbliższy weekend warszawska Praga stanie się stolicą recyklingu. A wszystko za sprawą akcji "Przetwory", podczas której artyści z zebranych śmieci będą tworzyć prawdziwą sztukę!

" Przetwory " w starej fabryce PZO

W najbliższą sobotę 16 grudnia oraz w niedzielę 17 grudnia odbędzie się kolejna edycja imprezy artystycznej z cyklu "Projekt Praga". Tym razem tematem przewodnim jest recykling, stąd przewrotny tytuł akcji : "Przetwory"
Na całą dobę stara fabryka Polskich Zakładów Optycznych na Grochowskiej zamieni się w wielką halę (re)produkcyjną. Impreza organizowana jest przy współpracy z Polskim Systemem Recyklingu Organizacja Odzysku SA.

W sobotę ogólnodostępna impreza rozpocznie się od godziny 15. Zaproszeni artyści i dizajnerzy na oczach widzów, będą przetwarzać odpady, niepotrzebne surowce, oraz różnorakie przedmioty, które przestały spełniać już swoje funkcje.
Stare meble, tekturowe rury, kabelki, plastikowe butelki, kapsle,stare telewizory i radia, klawiatury od komputerów, druty, siatki, popsute zabawki to tylko niektóre z licznych materiałów, które zostaną "ożywione" podczas akcji. Bo zgodnie z ideą recyklingu wiele z rzeczy, które trafiają na śmietnik, wysypisko, na złom, bądź zalegają w piwnicach można twórczo reanimować.

W rękach artystów odpadki nabiorą niepowtarzalnego charakteru oraz nowej funkcji. Nowo powstałe obiekty będzie można kupić bezpośrednio od artystów.

O godzinie 20. do akcji dołączą didżeje, a muzyczne sety Kamila Antosiewicza i jego gości towarzyszyć będą zwiedzającym aż do końca imprezy. Na miejscu czynny będzie również bar.

Recyklingowy pokaz mody

W niedzielę już od południa można będzie śledzić przygotowania do wielkiego pokazu mody recyklingowej, który rozpocznie się o godzinie 17. Zaproszeni projektanci m.in. ze starych zasłon, plastikowych torebek i starych guzików będą tworzyć unikatowe stroje.

Na miejscu będzie można kupić również gotowe wyroby rękodzielnicze: biżuterię, ubrania, torby, gadżety i nie tylko .

Warto wybrać się na warszawską Pragę nie tylko, by przekonać się, że recykling i sztuka mogą iść w parze, ale także by przy okazji upolować świąteczny upominek.


" Przetwory " 16 -17 grudnia 2006
Fabryka Polskich Zakładów Optycznych, Grochowska 316/320, Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mimo że na etykiecie napisano *recycling*, to Paulina lepiej to napisała!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No a czemu nie Endrju? w końcu taki bigos to najlepszy jest zrobiony z samych resztek...prawda?
Ale tak na poważnie,to żałuje ,ze nie mogę tam być osobiście bo impreza naprawdę fajna będzie . Prawie 100 rożnych artystów zaproszono...do przetwarzania .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy w barze, również będą podawać jedzenie z recyklingu? ;P Ciekawy artykuł +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.