Facebook Google+ Twitter

Przewodniczący jury Konkursu Chopinowskiego uczył jego laureatkę

Prof. Andrzej Jasiński, który przewodniczył jury XVI Konkursu Chopinowskiego, dwa miesiące przed konkursem uczył jego laureatkę Juliannę Awdiejewą.

Julianna Awdiejewa / Fot. PAP/Radek PietruszkaZgodnie z regulaminem Konkursu Chopinowskiego jurorzy nie mogą oceniać swoich studentów. Z oceny występów Austriaka, Ingolfa Wundera wycofał się zgodnie z regulaminem,
członek jury Adam Harasiewicz - donosi Rzeczpospolita

Regulamin precyzuje, że z oceny są wyłączeni wykładowcy, którzy uczyli uczestników dłużej niż rok. Zapis ten nie dotyczy jednak kursów mistrzowskich, a taki prowadził m.in. dla Julianny Awdiejewej, prof. Andrzej Jasiński. Sam zainteresowany twierdzi, że udzielił laureatce dwóch, może trzech lekcji, trwających po pół godziny. – Byłoby lepiej, gdyby był obowiązek wyłączania się także w takich przypadkach - mówi Jasiński, który nie zrezygnował jednak z oceny uczestniczki.

Prof. Roman Lasocki, prorektor ds. artystycznych Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zapewnia, że Jasiński jest człowiekiem uczciwym i być może zapomniał wspomnieć o kontaktach z Awdiejewą. Dodał również, że nie da się "skodyfikować uczciwości i sumienia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

meloman
  • meloman
  • 29.10.2010 19:53

No niech to ... Nawet w tak prestiżowym konkursie obowiązują metody wprowadzone przez Platformę. Proponuję powołać komisję ds. zbadania oceniania pianistów z Sekułą na czele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"nie da się skodyfikować uczciwości i sumienia"?
Być może, ale własne poczucie moralności powinno to rozstrzygnąć.
Adam Harasiewicz potrafił zachować się z klasą, a tu zabrakło...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Profesor Jasiński znalazł się na "własną prośbę" w dwuznacznej moralnie sytuacji, zwłaszcza że większość znawców wypowiadało się, że Awdiejewa nie powinna zostać laureatką głównej nagrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.