Facebook Google+ Twitter

Przewodniczący jury Konkursu Chopinowskiego uczył jego laureatkę

Prof. Andrzej Jasiński, który przewodniczył jury XVI Konkursu Chopinowskiego, dwa miesiące przed konkursem uczył jego laureatkę Juliannę Awdiejewą.

Julianna Awdiejewa / Fot. PAP/Radek PietruszkaZgodnie z regulaminem Konkursu Chopinowskiego jurorzy nie mogą oceniać swoich studentów. Z oceny występów Austriaka, Ingolfa Wundera wycofał się zgodnie z regulaminem,
członek jury Adam Harasiewicz - donosi Rzeczpospolita

Regulamin precyzuje, że z oceny są wyłączeni wykładowcy, którzy uczyli uczestników dłużej niż rok. Zapis ten nie dotyczy jednak kursów mistrzowskich, a taki prowadził m.in. dla Julianny Awdiejewej, prof. Andrzej Jasiński. Sam zainteresowany twierdzi, że udzielił laureatce dwóch, może trzech lekcji, trwających po pół godziny. – Byłoby lepiej, gdyby był obowiązek wyłączania się także w takich przypadkach - mówi Jasiński, który nie zrezygnował jednak z oceny uczestniczki.

Prof. Roman Lasocki, prorektor ds. artystycznych Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zapewnia, że Jasiński jest człowiekiem uczciwym i być może zapomniał wspomnieć o kontaktach z Awdiejewą. Dodał również, że nie da się "skodyfikować uczciwości i sumienia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

meloman
  • meloman
  • 29.10.2010 19:53

No niech to ... Nawet w tak prestiżowym konkursie obowiązują metody wprowadzone przez Platformę. Proponuję powołać komisję ds. zbadania oceniania pianistów z Sekułą na czele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"nie da się skodyfikować uczciwości i sumienia"?
Być może, ale własne poczucie moralności powinno to rozstrzygnąć.
Adam Harasiewicz potrafił zachować się z klasą, a tu zabrakło...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Profesor Jasiński znalazł się na "własną prośbę" w dwuznacznej moralnie sytuacji, zwłaszcza że większość znawców wypowiadało się, że Awdiejewa nie powinna zostać laureatką głównej nagrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.