Facebook Google+ Twitter

Przewodniczący Libertas: Kampania wyborcza Danuty Hübner narusza zasady KE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-15 17:25

Declan Ganley uważa, że jak najszybciej powinno zostać rozpoczęte dochodzenie, dotyczące kampanii wyborczej Danuty Hübner. W opinii Declana Ganleya, Hübner - kandydująca z Warszawy do europarlamentu - prowadzi od wielu miesięcy kampanię, naruszającą zasady Komisji Europejskiej.

Podczas konferencji prasowej Ganley wyjaśnił, że chodzi o wykorzystywanie przez unijną komisarz środków Komisji Europejskiej do kampanii wyborczej. W opinii przewodniczącego Libertas, instytucje europejskie powinny wyjaśnić tę sprawę, pociągając Danutę Hübner do odpowiedzialności. Ganley uważa, że Hübner powinna jak najszybciej zrezygnować z funkcji unijnego komisarza, a podatnicy powinni wiedzieć, ile z ich pieniędzy zostało przez Komisję wykorzystanych do jej kampanii wyborczej.

Declan Ganley poinformował, że w związku z tym Libertas podjął decyzję o złożeniu do Komisji Europejskiej wniosku o udostępnienie wykazu połączeń telefonicznych oraz terminarza Danuty Hübner. Jak powiedział przewodniczący Libertas, stanowisko jego ugrupowania jest zgodne z głównymi hasłami partii, którymi są: transparentność, rozliczalność i demokracja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.