Facebook Google+ Twitter

Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy w Warszawie

O przygotowaniach do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, rozwoju gospodarczym i przyszłości strefy euro w Polsce premier Donald Tusk rozmawiał dziś z przewodniczącym Rady Europy Hermanem Van Rompuyem.

Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Herman_Van_Rompuy_at_the_Belgian_Chamber_of_Representatives_-_20081205_-_portrait.jpg&filetimestamp=20091212044523 / Fot. Luc Van BraekelOd lipca 2011 roku Polska przejmie unijne stery i przez 6 miesięcy będzie przewodniczyć pracom Rady Unii Europejskiej. Zdaniem Mikołaja Dowgielewicza, ministra ds. europejskich, ta krótka prezydencja Polski w Europie istotnie wzmocni nasze pozycje na arenie międzynarodowej. W czasie swojego przewodnictwa Polska zwróci szczególną uwagę na politykę energetyczną i wschodnią, planowane jest równieź wzmocnienie rynku wewnętrznego.

W dalszym czasie wizyty przewodniczącego Rady Europy w Polsce zostały szeroko omówione przygotowania do lutowego szczytu energetycznego UE, skutki kryzysu gospodarczego oraz przyszłość euro w Polsce.

Spotkanie z szefem rządu poprzedził wykład Hermana Van Rompuya pt. "Wyzwania stojące przed Unią Europejską w 2011 roku" na Uniwersytecie Warszawskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ewelina K
  • Ewelina K
  • 08.06.2011 17:33

Artykuł ciekawy, jednak razi mnie błąd, który nagminnie jest popełniany.

Drogi autorze, pisząc na jakiś temat związany z Unią Europejską należałoby dokładniej przestudiować poszczególne instytucje UE.
Herman Van Rompuy NIE JEST "przewodniczącym Rady Europy" a przewodniczącym Rady Europejskiej! A to zupełnie coś innego ;)

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.