Facebook Google+ Twitter

Przewodniczący rady zasiądzie na ławie oskarżonych

Przewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim postawiony został w stan oskarżenia. - Wczoraj akt oskarżenia skierowany został do sądu - poinformował dzisiaj Witold Błaszczyk, rzecznik piotrkowskiej prokuratury.

Marian Błaszczyński, przewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, formalnie jest od wczoraj oskarżonym. - Akt oskarżenia został podpisany przez prokuratora prowadzącego postępowanie i skierowany do sądu - poinformował dzisiaj Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Prokuratura postawiła Błaszczyńskiemu cztery identycznie brzmiące zarzuty. Oskarżyła go o to, że w oświadczeniach majątkowych składanych między kwietniem 2006 i kwietniem 2007 roku nie podał, choć miał taki obowiązek, że jako wiceprezes klubu sportowego MKS "Piotrkowianin-Kiper" zarządzał działalnością gospodarczą prowadzoną przez ten klub. Tym samym nie dopełnił on, zdaniem prokuratury, obowiązków służbowych. - Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności od jednego miesiąca do lat trzech - dodał Błaszczyk.

Z Błaszczyńskim nie udało nam się dzisiaj porozmawiać. Wcześniej, kiedy prokurator przedstawiał mu zarzuty, nie przyznał się do winy. Na specjalnie zaś zwołanej konferencji prasowej mówił, że stawianie mu zarzutów jest ogromnym nieporozumieniem albo celowym dyskredytowaniem go w oczach opinii publicznej. Podkreślał, że od początku przekonany był, że nie zarządza działalnością i nie łamie prawa. Twierdził też, że inspiratorką tej nagonki jest posłanka Elżbieta Radziszewska. Faktycznie to ona w pierwszych dniach maja oficjalnie zawiadomiła piotrkowską prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego Rady Miasta.

Akt oskarżenia Błaszczyńskiego wpłynął dziś do Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Termin rozpoczęcia procesu ustalony zostanie dopiero w nowym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

za lokalność:)) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.