Facebook Google+ Twitter

Przewodniczący „Solidarności”: Rząd nie prowadzi dialogu społecznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 10:23

Janusz Śniadek zarzuca rządowi, że nie prowadzi dialogu społecznego. Słowa Sławomira Nowaka z PO, który mówił w Polskim Radiu, że rząd prowadzi "uczciwy dialog w ramach Komisji Trójstronnej" nazwał kłamstwem. Przypomniał, że w sytuacji kryzysu gospodarczego Komisja zbiera się po raz trzeci, a dopiero po raz pierwszy zajmie się sprawą spowolnienia gospodarczego.

Zdaniem Śniadka wczorajsze protesty ratowników medycznych, górników , hutników i stoczniowców pokazują, że wyczerpuje się cierpliwość społeczna. Janusz Śniadek przypomniał, że Ministerstwo Skarbu rozporządzeniem podwyższyło wynagrodzenie zarządów spółek państwowych, a związkowcy domagają się tego samego dla zwykłych pracowników. Dodał, że jeśli nie nastąpi poprawa poziomu dialogu społecznego, protesty wyleją się na ulicę. Zdaniem związkowca, zaszkodzi to gospodarce i nie pomoże w wychodzeniu ze stagnacji. Janusz Śniadek przypomniał, że już dwa tygodnie temu związki zawodowe wraz z pracodawcami skierowali do rządu wspólną listę tematów, które według nich należy podjąć, ale gabinet Donalda Tuska do tej pory nie zareagował na ten apel.

Janusz Śniadek przyznał, że jest zaskoczony kandydowaniem byłego szefa Solidarności z list Platformy Obywatelskiej. Dodał, że jest to źródłem "pewnej dezorientacji wśród ludzi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.