Facebook Google+ Twitter

Przewodnik dla studenta - komunikacja miejska Szczecina

Szczecin, choć nierzadko kojarzy się z miastem peryferyjnym, jest jednak miejscem, gdzie nietrudno zbłądzić. Dla przyszłych studentów szczecińskich uczelni, prezentuję podstawowe informacje dot. tutejszej komunikacji miejskiej.

Tramwaj w Szczecinie / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Tramwaj_typu_105Na.jpgPodstawę sieci komunikacyjnej Szczecina stanowią linie zwykłe. Są to wszystkie linie tramwajowe (od 1 do 12) oraz wszystkie linie autobusowe oznaczone wartościami cyfrowymi (od 51 do 87). Oprócz nich istnieje siedem linii pospiesznych - one z kolei oznaczone są wielkimi literami alfabetu: od A do G. Linie pospieszne łączą lewobrzeżną część miasta (centrum) z największymi osiedlami mieszkaniowymi na prawym brzegu Szczecina. Wyjątkiem jest linia F, która kursuje z centrum Szczecina do podszczecińskich Polic. Warto zaznaczyć, że Police jako jedyne podszczecińskie miasto, posiadają tę samą taryfę co Szczecin. To oznacza, że trasę ze Szczecina do Polic można pokonać na jednym, "szczecińskim" bilecie. Uzupełnieniem sieci komunikacyjnej miasta są linie nocne (tylko autobusowe). Ich liczba nie jest zbyt pokaźna (choć na pewno wystarczająca), toteż łączą centrum z najważniejszymi częściami miasta.

Aby nie mieć przykrych niespodzianek już na samym początku, tuż po wyjściu z dworca lub innego miejsca, w którym rozpoczynamy przygodę ze Szczecinem, warto mimo wszechobecnej, pasażerskiej ignorancji, zaopatrzyć się w bilet na przejazd autobusem bądź tramwajem. Kara za brak biletu to 169 złotych (po 7 dniach wzrasta do kwoty 242 złotych).

Jedynym kryterium biletów jednorazowych w stolicy Pomorza Zachodniego jest czas przejazdu. Istnieje podział na bilety 20-, 60- oraz 120-minutowe, z większą rozpiętością czasową: dobowe, 5- i 10-cio dobowe oraz bilety miesięczne (od jednego do pięciu miesięcy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.