Facebook Google+ Twitter

Przewodnik po miłości - recenzja książki "Miej odwagę kochać"

Nakładem wydawnictwa Nowa Proza ukazała się na księgarskich półkach książka "Miej odwagę kochać" autorstwa Stepheni i Alexa Kendricków.

 / Fot. Okładka"Miej odwagę kochać" to poradnik małżeński. Swoją treścią i przesłaniem przewyższa znane mi pozycje z tej kategorii. Ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, po przeczytaniu lektury miałam wrażenie, że trzymałam w ręce książkowe wydanie "Mistrzowskiej akademii miłości"http://www.akademia24.pl(zachęcam do odwiedzenia strony). Książka poświęcona jest tym aspektom życia, które destrukcyjnie wpływają na relacje człowieka z Bogiem i z ludźmi. To co wyróżnia zdecydowanie ten poradnik, to fakt iż nie tylko zwraca uwagę na typowe małżeńskie błędy, ale także wyraźnie precyzuje "akty odwagi" czyli zadania do wykonania nakłaniające nas do pracy nad sobą.To nie psychologiczne "czcze gadanie". Zaiste książka ta, to odważnie rzucone wyzwanie dla tych, którzy chcą odgonić demony niszczące związek. Książka Kendricków to fascynujące studium miłości.

Na kartach książki czytamy, że z miłością wiąże się wyzwanie, które nigdy się nie kończy. Miłość to przymierze między dwoma świadomymi swego wyboru ludźmi - jakże często o tym zapominamy, że zawarte jest na okres "aż śmierć nas nie rozłączy". Małżeństwo to najsilniejsze przymierze na ziemi, (które w swej definicji, ma być nie do zerwania) między dwojgiem ludzi, obietnicą składaną dla ustanowienia miłości bezwarunkowej i trwającej przez całe życie.

"Miej odwagę kochać" to czterdziestodniowa praca nad własnym małżeństwem. Najważniejsze w tej książce wydaje mi się odwołanie do Słowa Bożego – zapewniam, że pod wieloma względami Biblia zaskoczy. Często słyszymy, że Pismo Święte nie głosi żadnych pozytywnych treści na temat seksu. Autorzy książki przypominają nam, że fizyczna strona miłości powinna rozwijać się i rozkwitać. W końcu została ona stworzona przez samego Boga. Jest częścią wyrażania radości z tego, czym Bóg nas obdarzył, częścią stawania się jednością z naszym partnerem, przy jednoczesnym dążeniu do czystości i świętości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.