Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1540 miejsce

Przewodnik po serwisie Wiadomosci24.pl

Witamy w największym serwisie dziennikarstwa obywatelskiego. Pierwszy krok w Wiadomościach24, czyli przysłanie pierwszego materiału lub rejestracja, już za Wami. Dlaczego warto z nami zostać? Co można tu robić? Oto zaktualizowany, krótki przewodnik po Wiadomościach24.pl.

 / Fot. .Na początek bardzo ważna sprawa formalna: pamiętajcie, że w serwisie logujemy się podając e-mail, a następnie hasło. Warto więc dobrze zapamiętać jaki adres mailowy podaliście.

Gdy przeczytacie już wszystkie informacje ze strony głównej, pojawi się zapewne pytanie: a co ja mogę tu zrobić, poza czytaniem cudzych tekstów?

Od razu odpowiadamy: przed Wami mnóstwo możliwości, wystarczy, że przejdziecie do naszego "centrum sterowania". Trzeba tylko kliknąć w swoje nazwisko, widniejące na stronie głównej, w prawym, górnym rogu. Kliknięcie przenosi Was do panelu autorskiego. Zobaczycie go z lewej strony, a w nim opcje: Napisz artykuł, Dodaj galerię, Edytuj profil itp.

Pamiętajcie, że na stronie głównej zamieszczamy tylko materiały autorów, którzy mają czytelne zdjęcie w profilu Jak je ustawić? To proste. Maksymalnie możecie dodać 6 swoich zdjęć. Zachęcamy do ustawiania dużych zdjęć, nie tylko avatarów.

Co można robić w Wiadomościach24.pl?


Napisz artykuł

To podstawowa możliwość, którą oferują Wiadomosci24. Po wybraniu opcji "Napisz artykuł", pojawi się formularz, w którym możecie zamieszczać swoje teksty. To mogą być Wasze autorskie teksty, mogą to być omówienia artykułów publikowanych w innych serwisach (koniecznie z podaniem źródła takiego artykułu!), recenzje, relacje z wydarzeń, zapowiedzi imprez itp.

Jeśli nie jesteście pewni jak pisać, zobaczcie jak konstruować tekst do gazety internetowej. Poczytajcie też naszą ściągawkę z języka polskiego. Przyda się na pewno!

Artykuł gotowy? Dodaj do niego...


Zdjęcia - najlepiej własne, ale jeśli nie macie własnych, podpowiemy skąd wziąć legalnie zdjęcia z internetu. To możliwe, gdy zdjęcie ma odpowiednią licencję. Zobaczcie, które zdjęcia są dostępne i skąd je brać.

Filmy z YouTube, pliki audio, PDF-y - wystarczy wkleić link, po wybraniu odpowiedniej ikonki nad formularzem, w którym tworzycie materiał. Dodawanie filmów jest dziś dziecinnie łatwe, więc zachęcamy: filmy. Na początek wystarczyć do tego może zwykły telefon komórkowy Zobaczcie, do czego może się przydać. Jeśli chcecie dodać film z YouTube, pamiętajcie, że w jednym materiale może się pojawić tylko jeden film. Jeśli chcecie pokazać ich więcej, do pozostałych dodajcie linki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

dansmio567@gmail.com
  • dansmio567@gmail.com
  • 21.12.2011 21:23

do borussi dortmund

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksander Marciniak
  • Aleksander Marciniak
  • 02.12.2011 12:28

I na tym polega wielkość Prezydenta Lecha Wałęsy. Sam wiele wycierpiał w czasie tej naszej wojny, a teraz wybacza i szanuje swego ówczesnego przeciwnika, Generała Jaruzelskiego. Wprowadzenie stanu wojennego było w owym czasie tak skomplikowane, układami politycznymi i wewnętrznymi, że tak naprawdę rozliczenie tego, jest wręcz niemożliwe, przy zachowaniu pełnego obiektywizmu. Więc, jak powiedział Lech Wałęsa, niech to rozliczy Bóg. Panie Prezydencie Wałęsa, za to, że Pan taki jest, szanuję Pana i wielce poważam. A za Pana trudy i znoje, miał Pan w swym życiu dwie wielkie chwile; pierwsza, to gdy stanął Pan przed amerykańskin Kongresem i przemówił: "MY NARÓD....." a drugi raz, gdy niósł Pan Olimpijską Flagę w Calgary, niósł ją Pan wśród kilku najznamienitszych ludzi na świecie, wszyscy przy telewizorze ryczeli, chusteczki były w użyciu. Wszystkiego dobrego Panie Prezydencie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo pożyteczne kompendium wiedzy dla piszących na W24 i czytajacych... ktorzy zachęceni, zaczną pisac. Pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidio, a jak można zobaczyć listę dziennikarzy z W24? Chciałabym sprawdzić ile osób pisze z Olsztyna i Warmii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet przypomnienia dla kogoś doświadczonego są cenne. Znowu odkryłem braki w swojej wiedzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze przydatne, dobrze napisane informacje - dla jednych nowe, a dla innych dla przypomnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, Basiu, dziękuję za dobre słowo :-) Mam nadzieję, że przyda się Autorom W24!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze z przyjemnoscią czytam ten przewodnik. Kompetenty, tresciwy, uczący! POlecam też materiały powiązane. Pyrsk, Ludkowie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W temacie artykułu:
Ułatwieniem poruszania się po serwisie byłaby korekta w funkcji wstawiania linków, co przykładowo widoczne jest w moim komentarzu wcześniejszym.
Od pewnego czasu nie funkcjonują też linki wstawiane w wiadomościach na pocz. wew. w24, dawniej taka funkcja była i ułatwiała korespondencję.
Ułatwieniem byłaby też edycja komentarzy, pozwalająca na poprawę własnych błędów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOREKTA 2 do komentarza poprzedzającego:
w logo Wydawnictwa
zlinkowało się automatycznie *http://www.twojelink
powinno być (bez spacji) > http: // www. twoje wiadomosci 24. pl /sites /default /files /logo12. png

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.