Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22520 miejsce

Przewodnik po Warszawie ze smakiem

Zainspirowana serią "alternatywnego przewodnika" po Warszawie, postanowiłam pokazać wam miasto od strony kulinarnej. Namawiam do zwiedzania "żołądkiem" lokali, bazarów, miejsc piknikowych. Niebanalnych i smacznych. Dziś CAFE.HU.

wejście do Instytutu i Cafe.hu / Fot. Ewa Tina SzafranowiczWęgierski Instytut Kultury istnieje od 1935 roku. Przeniesiony z Marszałkowskiej znalazł swoje miejsce na tyłach DH Sezam. Pasaż, od którego znajduje się wejście nie należy do najmilszych miejsc. Remont pobliskiego budynku, zaplecza domu handlowego i sąsiedztwo dwóch fast-foodów mogą odstraszać. Nie dajcie się jednak zwieść śmieciom poganianym wiatrem niczym w miasteczku na Dzikim Zachodzie (tam to akurat nie śmieci tak się kłębią, ale skojarzenia podobne). W WIK wejście do Instytutu i Cafe.hu / Fot. Ewa Tina Szafranowiczmożna oczywiście obejrzeć ciekawe wystawy tematyczne. Nauczyć się języka i poznać kulturę kraju nad Balatonem. Obecność obowiązkowa jest jednak wymagana w CAFE.HU.

Miejsce bezpretensjonalne, nasycone „węgierskością” do szpiku kości. Na „plaźmie” lecą węgierskie kreskówki, właściciel robi doskonałą kawę po węgiersku. W delikatesach zalecają się do naszych kubków smakowych węgierskie specjały. Można zjeść też „małe co węgierskie nie co”. Dla mnie bezdyskusyjną pozycją bez której spróbowania nie powinno się opuszczać tego miejsca jest kapuśniak.

Cafe.hu i Węgierski Instytut Kultury. Warszawa, ul. Moniuszki 10

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To bardzo dobry pomysł, z tym przewodnikiem. Czasem jestem w Warszawie i nie mam pojęcia, gdzie można znaleźć dobrą kuchnię za rozsądne pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Igor, "ę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Propozycja godna uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor
  • Igor
  • 13.04.2011 23:20

no to chyba sie wybiore......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.