Facebook Google+ Twitter

Przewodnik po Warszawie ze smakiem. Chodź na Pragie!

Tym razem proponuję wypad na drugą stronę Wisły. Swoją drogą czemu drugą? Właściwie która strona Warszawy jest pierwsza? Odwieczna dyskusja ale bez "mordobicia". A wpaść do Starej Pragi warto. Chociażby na bułkę z pieczarkami...

Dojście do kawiarni Stara Praga / Fot. Ewa Tina SzafranowiczJestem dokładnie podzielona. Po mieczu z Powiśla, a po kądzieli z Pragi... Stara Praga - obecnie wg MSI obszar w Warszawie w dzielnicy Praga Północ. Granice Plakat w kawiarni Stara Praga / Fot. Ewa Tina Szafranowiczwyznaczają Wisła od zachodu, Al. Solidarności od północy, Brzeska od wschodu oraz od południa kolejowa linia średnicowa z Dworcem Wschodnim. W obrębie Starej Pragi znajduje się również Port Praski. Jak to się zwykło mawiać "na mieście" inwestycyjnie i przyszłościowo. "Na dzielnicy" mawia się zupełnie inaczej ale reguły dobrego wychowania nie pozwalają mi tu zacytować tych słów.

Zagubiona z powodu zmian w komunikacji. Zaplątana tego lata, w to co "przyszłościowe i inwestycyjne", w strugach deszczu trafiłam do kawiarni Stara Praga. Na murze, w głębi podwórza, pomiędzy lokalami usługowymi wysprejowana nazwa na murze. Wnętrze niezbyt duże. Na dole bar z charyzmatyczną panią, na górze kilka stolików w "klimacie". Muzyka autochtoniczna z innowacjami XXI wieku. Kapela Warszawska, Grzesiuk , Wielanek ale i Pablo i ludziki...

Dojście do kawiarni Stara Praga / Fot. Ewa Tina SzafranowiczA co w menu? Klasyka barowa z drugiej połowy ubiegłego wieku. Śledź, meduza, dobrze zmrożona wódka i piwo z mikrobrowarów ale co najważniejsze, to jedno z moich dziecięcych wspomnień, "bułka z pieczarkami".

Pamiętacie bułkę z pieczarkami? Ja wspominam ją z takim rozrzewnieniem jak inni epokę Gierka. Ta w Starej Pradze, przeniosła mnie w czasie do beztroskich chwil najszczęśliwszego okresu w życiu - dzieciństwa. W przestrzeni praskiej, bramy obok sklepu z mydłem i powidłem, sex-shopu i krawiectwa dla psów.

Kawiarnia Stara Praga - ul. Targowa 18 paw. 33Oceń materiał, kliknij gwiazdkę. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bułki z pieczarkami nie znam. Przy akompaniamencie Kapeli Czerniakowskiej wszystko powinno smakować:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.