Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27101 miejsce

Przewodnik po Warszawie ze smakiem. Idziemy na "Pifko"

W mediach coraz częściej pojawia się temat mody na piwo z małych i średnich browarów. Analitycy rynku oceniają że w 2010 lokalne browary „podwoiły sprzedaż”. Zapraszamy więc do degustacji piwa z małych polskich browarów. Bo warto!

kolekcja butelek / Fot. Ewa Tina SzafranowiczRośnie rzesza wielbicieli jęczmienia, chmielu, pszenicy czy orkiszu w płynie. Ludzi widzących różnicę między „śmieciowym” a „smacznym” piwem. Jaką? Tradycyjnie piwo warzy się ze słodu a nie z syropu glukozowego. Ten drugi jest oczywiście znacznie tańszy. Dochodzi też kwestia „czasu” bo jak mawiał Lao-tze do doskonałości smaku potrzeba właśnie czasu. Lokalne browary stosują ten właśnie dodatek a masowa produkcja opiera się na enzymach, które przyśpieszają proces produkcji i... pozwalają zaoszczędzić czas.

W tym momencie przypomina mi się scena z Małego Księcia:
'Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.
- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.
- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.
- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?
- To, co się chce...
"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku źródła..."


Warto wspierać nasze regionalne browary. To część tradycji kulinarnej, która w wielu krajach chroniona jest tak samo jak zabytki architektoniczne czy dzieła sztuki. W Polsce mamy ok. 30 budka z piwem / Fot. Ewa Tina Szafranowiczbrowarów tego typu a już u naszych zachodnich sąsiadów jest ich znacznie ponad 1000. Dlatego kolejnym punktem naszego przewodnika z żołądkiem jest budka z piwem na tyłach megasamu bielańskiego. Niepozorne miejsce skrywa świetną szefową mającą gust i zacięcie na małe browary. Do tego doskonałe ceny (nie jak w sklepach z eko-żywnością) i naprawdę niezły wybór: Konstancin, Czarnków, Fortuna, Lwówek, Jabłonowo i wiele innych.

Budka z Piwem za Megasam WSS "Żoliborski", ul. Broniewskiego 65

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dobre, zimne piwo? Dlaczego nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zgoda
  • zgoda
  • 03.06.2011 23:55

Ej, a co to za cymes - przewodnik po sklepach? Proszę mnie poprowadzić po barach! Gdzie mogę się napić lanego piwa z Fortuny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super tekst! I bardzo fajny pomysł na temat właśnie takie teksty dobrze wrzucać na IS - przyciągają uwagę;) Stoję sobie w metrze, piątkowy wieczór - a tu nagle tekst o piwie. Nie dość, że poczułem nagle gigantyczną ochotę na ambrozję to jeszcze tekst w stylu "chcesz wiedzieć gdzie kupić doskonałe, wyśmienite piwo? Wejdź na W24" sprawił, że wróciłem do domu i wszedłem:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny tekst! 5* ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

polecam Brackie z cieszyńskiego browaru:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, jeśli już piwo, to dające się wypić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.