Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23087 miejsce

Przewodnik po Warszawie ze smakiem - Saska Kępa

Saska Kępa to nie tylko dzielnica ale wręcz odrębny świat a ulica Francuska jawi się niczym lokalny odpowiednik Aux Champes Elysees. Przesadzam? Może ale sami przyznacie, że Saska Kępa rządzi się swoimi własnymi prawami. Wystarczy spojrzeć.

Na co? Chociażby na ofertę gastronomiczną tej dzielnicy, którą definiuje właśnie Francuska. Gdzie jest bardziej "światowo" jak nie na ulicy Francuskiej?

cupcakes / Fot. fot. Ewa TinaNa początek, idąc od strony ronda Waszyngtona trafiamy do Koktail Baru Akwarium. Tutaj rządzą lody i każdy kto choć otarł się o Saską Kępę zna ten adres. Kolejny "kultowy" adres to Pizzeria Renesans, po drugiej stronie ulicy. Kurczak z rożna nigdzie nie smakuje tak jak tutaj. Do tego prawdziwe frytki i pizza w kawałkach. Kawałek dalej jest Café Baobab w którym serwują kuchnię senegalską. Czy smakuje czy nie to już kwestia gustu ale opinię o kuchni jakiegoś regionu można wyrobić sobie tylko w jeden sposób. Jedząc ją. Po tej samej stronie jest lokal przed którym siedzi Agnieszka Osiecka, zawsze pełen ludzi choć bardzo mnie to dziwi. Osobiście wolę przejść na drugą stronę do tapas baru Złoto Hiszpanii. Można tam zjeść szynkę Joselito. To już powinno wystarczyć za warte polecenia. Niedaleko jest Prosta Historia, knajpa z klimatem, której osobiście nie lubię ale która ma wielu zagorzałych fanów. Kuchnia i amerykańska i śródziemnomorska no i podają tam burgery. Temat modny ostatnio w całej stolicy. Znów przechodzimy na drugą stronę i jeśli mamy przy sobie walizkę gotówki lub kilka złotych kart możemy zjeść obiad w Restauracji Dom Polski. Alternatywą byłoby zjedzenie całkiem dobrej kuchni włoskiej w Trattoria Rucola do której dzieli nas kilka kroków. Niestety tu o stolik bez wcześniejszej rezerwacji jest trudno. Kulinarną wycieczkę po Francuskiej zamykamy w Efezie, kultowym barze tureckim. Kiedyś wybitnym, dziś niezłym pod warunkiem, że zrezygnujemy z kebaba, który sięgnął bruku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.