Facebook Google+ Twitter

Przewodnik po Warszawie ze smakiem. Wspominienie lata

Letnie knajpki na wolnym powietrzu jeszcze kilka lat temu kojarzyły się nie najlepiej. Czy ktoś kojarzy Szlak Orlich Gniazd lub nadwiślańskie "mordownie" zamknięte ze względów bezpieczeństwa w latach 90? Teraz to już historia.

Dziś jest bowiem za czym tęsknić: Cud nad Wisłą, UFO, Plac Zabaw, Dolina Muminków to Dolina Muminków / Fot. Ewa Tina Szafranowiczte miejsca, które wyszły poza schemat i zdobyły niejedno serce albo raczej żołądek. Takie na przykład burgerownie "na kółkach". Ma Noże i Może czy Bobby Burger mają swoich zagorzałych fanów, którzy na Facebooku śledzą kolejne "przystanki".

Niektóre lokale pojawiły się z założenia jednorazowo inne na stałe zagościły w warszawskim gastro-krajobrazie. Inne znów mają "przejścia" z miastem tak jak Plac Zabaw na Agrykoli, który przez pięć lat istnienia stworzył swoją własną legendę. Niestety, miasto nagle sprzedało lokal co zakrawa na absurd, bez informowania o tym właścicieli Placu. Więcej na ten temat można poczytać na stronie Na Temat

Osobiście najbardziej będę tęsknić za:

Cudem Nad Wisłą, LINK bo nigdzie tak dobrze nie spędzało się niezobowiązującego gorącego przedpołudnia w lecie. Nawet Wisła wydawała się pełna syren, a brzeg miasta pełen magii z "cudownych" leżaków. Cud Nad Wisłą / Fot. Ewa Tina Szafranowicz

Ma Noże i Może, LINK, bo serwowane przez nich dwie propozycje burgerowe zachwycają kubki smakowe do najmniejszego włókienka. Klasyk z cheddarem czyli "lubimy te melodie, które już raz słyszeliśmy" oraz Blue Cheese podawany też z uroczym boczkiem.

Mam nadzieję, że zobaczę je znów za rok.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wafel
  • Wafel
  • 14.09.2012 20:47

Artykuł bardzo kiepski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.