Facebook Google+ Twitter

Przewodnik po Warszawie ze smakiem. Wyprawa na Krakowskie Przedmieście

Przez ostatnie lata prowadzono remont Krakowskiego Przedmieścia. Wypieszczone, obsadzone kwiatami, stało się jedną z najładniejszych ulic stolicy. Tylko czy jedną z najsmaczniejszych? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Anthelme Brillat-Savarin twierdził, że losy narodów zależą od sposobów ich odżywiania. Cóż, gdyby ulica-wizytówka Warszawy i jej oferta Pyszne małe co nie co / Fot. fot. Ewa Tinagastronomiczna miała o losach stolicy decydować to... byłoby ciężko. Rok 2012 uratowałby jednak nas, bo otworzyły się dwa punkty, których nie można nie zauważyć. Lokal Bistro i Pico Cuadro - o obu pisałam już wcześniej: tutaj i tutaj.

Są to pewniaki, do których wysłałabym samego Anthelme Brillat-Savarin z Julią Child i Anthonym Bourdainem. Jednak im dalej od Starówki, tym te Krakowskie jest mniej apetyczne.

Mamy cztery punkty gastronomiczne: bar zakąskowy, lodziarnię, bar winny i delikatesy z kanapkami w budynku hotelu Europejskiego. Kiedyś moje ulubione, dziś z uwagi na aferę z niepłaceniem czynszu przestały dla mnie istnieć.

Restauracja Kultura / Fot. fot. Ewa TinaMamy Restaurację Kultura, która dzieli budynek razem z kinem. Miejsce o kuchni smacznej, choć według mnie o wyraźnym posmaku banału i lekkim braku duszy. Mamy Skwer - Filia Fabryki Trzciny, miejsce modne zwłaszcza w ciepłe wieczory, które od strony gastronomicznej mnie nie urzekło. Jest wysokiej klasy restauracja Marconi znajdująca się w Hotelu Le Meridien Bristol, na którą mnie zwyczajnie nie stać. Kawiarnia Telimena, do której jako starsza młodzież poszłam z przyjaciółką na pierwszą kawę i ciastko. Smętnie jak widać, niestety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakiś czas temu przechodziłem Gałczyńskiego (niedaleko Foksalu) i mam wrażenie, że stopniowo coraz więcej ulic będzie przyjmowało popularność Krakowskiego Przedmieścia... Na Gałczyńskiego powstaje coraz więcej knajp, wybudowano ładną Rezydencję Foksal w tradycyjnym stylu art deco, pewnie będą tam miały punkty różne znane marki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.