Facebook Google+ Twitter

Przewóz osób gorszy niż licencjonowane taksówki

Połowa warszawskich korporacji taksówkowych oprócz licencjonowanych taksówkarzy, zatrudnia przewoźników osób. Przeprowadzone na zlecenie miasta badanie pokazało, że przewóz osób nie zawsze jest tańszy, a świadczone przez nich usługi mają znacznie gorszą jakość.

 / Fot. PolskapresseW ramach badania przeprowadzonego przez instytut MillwardBrown SMG/KRC audytorzy zrealizowali po 20 kursów, podróżując z taksówkarzami z 13 korporacji, podczas których oceniali usługi według kilku kategorii: skala korzystania przez korporacje z przewozu osób, punktualność przyjazdu samochodu, koszt kursu, znajomość miasta, przestrzeganie przepisów, kultura kierowcy i estetyka samochodu.

"Chcieliśmy mieć bardziej szczegółową analizę tego co dzieje się na rynku warszawskim, dlatego poprosiliśmy niezależną agencję badawczą o przeprowadzenie takiego badania" - mówi zastępca prezydenta Warszawy Andrzej Jakubiak.

Taxi czy przewóz osób?

Na 260 zamówień taksówki, w większości sytuacji (56 proc.) podstawiano przewóz osób zamiast licencjonowanej taxi i nie informowano klienta o takiej zmianie. Najczęściej zdarzało się to w korporacjach Omega, Glob i Gold, a najrzadziej w Ele i Wawa. Licencjonowaną taksówką jest samochód oznakowany przez cztery elementy: podświetlana lampa TAXI, tabliczka z numerem licencji oraz identyfikator kierowcy, naklejka z taryfami a także herb miasta i numer boczny. Tylko licencjonowane taksówki są uprawnione do korzystania z bus pasów oraz ulic wyłączonych z ruchu indywidualnego.

Punktualność i czas przejazdu

Taksówki częściej przyjeżdżają na czas niż przewozy osób, które spóźniają się aż w 24 proc., z czego tylko w 5 proc. przypadków operator informuje o opóźnieniu. Jeśli chodzi o czas przejazdu, to ten również gorzej wypada w przypadku przewozu osób. Gdy przemieszczamy się na długich trasach, z bus pasami lub ulicami wyłączonymi z ruchu indywidualnego, przejazd taxi zajmie nam mniej czasu. A zatem w przypadku trasy biegnącej Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem klient powinien podkreślić, że prosi o podstawienie taksówki a nie przewozu osób. W przypadku tras krótkich (do 10 minut) bez ograniczeń w ruchu, szybszy był przewóz osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.