Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29010 miejsce

Przewóz osób gorszy niż licencjonowane taksówki

Połowa warszawskich korporacji taksówkowych oprócz licencjonowanych taksówkarzy, zatrudnia przewoźników osób. Przeprowadzone na zlecenie miasta badanie pokazało, że przewóz osób nie zawsze jest tańszy, a świadczone przez nich usługi mają znacznie gorszą jakość.

 / Fot. PolskapresseW ramach badania przeprowadzonego przez instytut MillwardBrown SMG/KRC audytorzy zrealizowali po 20 kursów, podróżując z taksówkarzami z 13 korporacji, podczas których oceniali usługi według kilku kategorii: skala korzystania przez korporacje z przewozu osób, punktualność przyjazdu samochodu, koszt kursu, znajomość miasta, przestrzeganie przepisów, kultura kierowcy i estetyka samochodu.

"Chcieliśmy mieć bardziej szczegółową analizę tego co dzieje się na rynku warszawskim, dlatego poprosiliśmy niezależną agencję badawczą o przeprowadzenie takiego badania" - mówi zastępca prezydenta Warszawy Andrzej Jakubiak.

Taxi czy przewóz osób?

Na 260 zamówień taksówki, w większości sytuacji (56 proc.) podstawiano przewóz osób zamiast licencjonowanej taxi i nie informowano klienta o takiej zmianie. Najczęściej zdarzało się to w korporacjach Omega, Glob i Gold, a najrzadziej w Ele i Wawa. Licencjonowaną taksówką jest samochód oznakowany przez cztery elementy: podświetlana lampa TAXI, tabliczka z numerem licencji oraz identyfikator kierowcy, naklejka z taryfami a także herb miasta i numer boczny. Tylko licencjonowane taksówki są uprawnione do korzystania z bus pasów oraz ulic wyłączonych z ruchu indywidualnego.

Punktualność i czas przejazdu

Taksówki częściej przyjeżdżają na czas niż przewozy osób, które spóźniają się aż w 24 proc., z czego tylko w 5 proc. przypadków operator informuje o opóźnieniu. Jeśli chodzi o czas przejazdu, to ten również gorzej wypada w przypadku przewozu osób. Gdy przemieszczamy się na długich trasach, z bus pasami lub ulicami wyłączonymi z ruchu indywidualnego, przejazd taxi zajmie nam mniej czasu. A zatem w przypadku trasy biegnącej Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem klient powinien podkreślić, że prosi o podstawienie taksówki a nie przewozu osób. W przypadku tras krótkich (do 10 minut) bez ograniczeń w ruchu, szybszy był przewóz osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.